eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie benefity pracownicze w branży nieruchomości?

Jakie benefity pracownicze w branży nieruchomości?

2021-09-13 12:42

Jakie benefity pracownicze w branży nieruchomości?

Jakie benefity pożądane w branży nieruchomości? ©  Stasique - Fotolia.com

Rynek nieruchomości obronił się przed negatywnym wpływem pandemii. Przekłada się to na stałe zapotrzebowanie na doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Firma Antal sprawdziła co, oprócz wynagrodzenia, decyduje w tej branży o wyborze tego, a nie innego pracodawcy.

Przeczytaj także: W pandemii liczą się inne benefity dla pracowników

O wyborze pracodawcy coraz częściej decydują oferowane przez niego świadczenia pozapłacowe, takie jak prywatna opieka medyczna, dodatkowy urlop, elastyczny czas pracy czy możliwość pracy zdalnej. Jakie benefity są najbardziej pożądane przez specjalistów i menedżerów w sektorze nieruchomości?

Z przeprowadzonego przez firmę Antal badania wynika, że najbardziej oczekiwanym benefitem w tej branży są premie i bonusy. Aż 71 proc. badanych wskazało je jako najbardziej oczekiwane świadczenia. 60 proc. badanych chciałoby natomiast otrzymać dodatkowe dni urlopu. 47,1 proc. pracowników nieruchomości docenia możliwość dofinansowania przez pracodawcę wypoczynku wakacyjnego. Z kolei prezenty i bony świąteczne są ważne dla 53 proc. respondentów.

fot. Stasique - Fotolia.com

Jakie benefity pożądane w branży nieruchomości?

Najbardziej oczekiwanym benefitem w tej branży są premie i bonusy.


Ankietowani wskazywali także na różne formy dofinansowania – najbardziej oczekiwane to ubezpieczenia na życie (35,3 proc.) i emerytalne (29,4 proc.), przedszkola (17,60 proc.) oraz dojazdy do pracy (41,2 proc.).
Jak znaleźć benefit, który spowoduje zastrzyk motywacji u pracowników? Najprostszym sposobem będzie zapytanie o to samych zainteresowanych, np. w ankiecie satysfakcji pracownika czy badaniu komunikacji wewnętrznej. Doświadczenie wielu firm pokazuje, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników i zapewniając im dostosowane do ich potrzeb benefity, nie tylko pobudzamy motywację, ale również budujemy ich lojalność, której nie można kupić za żadne pieniądze – powiedział Paweł Soproniuk, partner w Neuron Agencji PR.

Oprócz kwestii związanych z korzyściami finansowymi, benefitami, które pomogą przyciągnąć potencjalnych kandydatów i pozwolą zatrzymać obecnych pracowników jest zapewnienie bezpiecznych oraz przyjaznych warunków pracy. Dla ponad połowy ankietowanych (52,90%) elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej są istotnym udogodnieniem umożliwiającym zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Aby wygrać w igrzyskach rekrutacji i pozyskać najlepszych specjalistów firmy muszą podążać za potrzebami pracowników, nie zapominając jednak o tym, że na ostateczną decyzję o podjęciu pracy ma wpływ wiele czynników. Są to nie tylko wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków czy benefity pozapłacowe, ale i pozycja przyszłego pracodawcy - tę najłatwiej poznać, sprawdzając rankingi. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów z tego obszaru jest Ranking Najbardziej Pożądani Pracodawcy, który weryfikuje, identyfikuje i nagradza przedsiębiorstwa o najlepszej reputacji wśród pracowników i potencjalnych kandydatów.

Pierwsze nieopublikowane dane z badania Aktywności specjalistów i menedżerów na rynku pracy 2021 – 11 edycja.​

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: