eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościeGospodarka.pl poleca › Wymiana waluty prosto z telefonu

Wymiana waluty prosto z telefonu

2019-11-22 21:13

Wymiana waluty prosto z telefonu

Wymiana waluty prosto z telefonu © fot. mat. prasowe

Zakup czy sprzedaż waluty to nie jedyna domena kantorów internetowych. Teraz umożliwiają one o wiele więcej. Walutomat, największa platforma wymiany walut w Polsce, pozwala też na szybkie przelewy zagraniczne dostępne prosto z wygodnej aplikacji mobilnej, oferuje dostępność wymian 24/7, wpłatę kartą płatniczą, pomocną infolinię, a nawet wypłatę euro w gotówce.

Przeczytaj także: Przelew zagraniczny - jaką opcję wybrać?

Walutomat to platforma wymiany walut między użytkownikami. Działa na zasadzie wymiany społecznościowej, gdzie serwis tylko pośredniczy w wymianie między osobami, które chcą kupić/sprzedać walutę. Dzięki temu można ominąć wysokie spready narzucane przez kantory czy niektóre banki. Dziesięć lat temu Walutomat rozpoczął erę kantorów internetowych, bo jako pierwszy umożliwił wymianę waluty w sieci. Dziś ponad 300 000 osób wymienia tam euro, dolary, franki czy funty.

Przelewy zagraniczne


Serwis umożliwia nie tylko tanią wymianę waluty, ale jednoczesne jej przesłanie do ponad 40 krajów w Europie. Cena przelewu euro (SEPA) wynosi 4 zł, a w innych walutach od 9 zł. I to niezależnie od kwoty, jaką wysyłamy. Bezpośrednio z Walutomatu możemy więc przesłać euro z Polski do Niemiec, czy z Francji na konto rodziny w Polsce. Ominiemy wysokie bankowe spready i skorzystamy z taniego przelewu zagranicznego. Korzystne cenniki przelewów przyspieszonych czy OUR Walutomatu są także konkurencją dla banków.

Euro w gotówce


Bezpośrednio z aplikacji Walutomatu możemy nie tylko przesłać pieniądze na wybrane konto, zapłacić za zakupy zagraniczne, ale możemy też wybrać opcję wypłaty euro w banknotach. Możliwe jest to dzięki współpracy tej platformy walutowej z placówkami partnerskimi banku. Tutaj jedynie zapłacimy 2,5 euro opłaty manipulacyjnej. To bardzo wygodna opcja, gdy chcemy wziąć gotówkę na wyjazd zagraniczny, czy wakacje. Dzięki opcji wypłaty gotówkowej w Walutomacie możemy mieć korzystną wymianę po bardzo dobrym kursie i gotówkę, jak w tradycyjnej wymianie kantorowej.

Waluty dla biznesu


Walutomat to platforma wymiany walut, z której korzystają nie tylko osoby indywidualne, kredytobiorcy, czy pracujący za granicą, ale przede wszystkim przedsiębiorcy. Firmy cenią serwis za atrakcyjne kursy wymiany, które mogą sami ustalać, ale także za szybkie przelewy i tryb korzystania w systemie 24/7. Zagraniczne przelewy, które umożliwiają zapłatę kontrahentowi prosto z kantoru internetowego, są także bardzo korzystne dla osób wymieniających euro czy dolary na potrzeby biznesowe. Serwis udostępnia publiczne API, które pozwala zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawni proces wymiany i wysyłki walut. API daje możliwość automatycznej obsługi nawet 20 walut po kursie rzeczywistym, darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

Pomocny Walutomat


Co ważne Walutomat jest polską, zaufaną firmą, z dziesięcioletnią historią. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Kantor Internetowy Roku 2019, przyznaną na konferencji Invest Cuffs. Serwis znalazł się na podium rankingu magazynu Forbes w kategorii najszybciej realizowanych wymian oraz na podium prestiżowego rankingu Złoty Bankier.

Wymieniaj waluty po korzystnym kursie