eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Startuje budowa Panattoni Park Wrocław West Gate

Startuje budowa Panattoni Park Wrocław West Gate

2021-04-19 13:47

Startuje budowa Panattoni Park Wrocław West Gate

Startuje budowa Panattoni Park Wrocław West Gate © fot. mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Wrocław West Gate. Inwestycja o powierzchni ok. 47 000 m kw. powstaje niecałe 10 km od lotniska oraz nieco ponad 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Przeczytaj także: Nowe centrum logistyczne Panattoni na przedmieściach Stargardu

Panattoni Park Wrocław West Gate będzie się składał z dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.) o docelowej powierzchni 46 900 m kw., realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim - 20 km od centrum stolicy regionu, a także 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która przechodząc w trasę S8, zapewnia doskonałe połączenie m.in. z Łodzią i Warszawą. Ponadto ok. 30 km od parku przebiega Autostrada A4 zapewniająca doskonałe połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a od granicy czeskiej dzieli kompleks ok 1,5 godziny drogi. Panattoni Park Wrocław West Gate leży również niecałe 10 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław. Ze względu na lokalizację, a także rozwiązania projektowe hal, park przeznaczony jest zarówno dla lokalnych producentów, operatorów logistycznych, jak i dużych międzynarodowych przedsiębiorstw.

fot. mat. prasowe

Startuje budowa Panattoni Park Wrocław West Gate

Wystartowała budowa Panattoni Park Wrocław West Gate o docelowej powierzchni ok. 47 000 m kw.


Obecnie trwa trwa realizacja pierwszej fazy inwestycji - budowa obiektu o powierzchni 17 600 m kw., której finalizacja przewidziana jest na wrzesień 2021 r. Pierwszym najemcą jest Schumacher Packaging - producent opakowań z tektury falistej i litej, który już we wrześniu br. zajmie 5670 m kw. W Panattoni Park Wrocław West Gate Schumacher Packaging będzie realizować procesy magazynowe i dystrybucję opakowań powstałych w pobliskiej fabryce Schumacher Packaging.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: