eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Pożyczki na bardzo wysoki procent

Pożyczki na bardzo wysoki procent

2013-01-18 14:05

Pożyczki na bardzo wysoki procent

Pożyczki na bardzo wysoki procent © Birgit Reitz-Hofmann - Fotolia.com

Szerząca się brutalizacja życia politycznego daje ciche przyzwolenie na działania wykraczające poza kanon ludzkich zachowań.

Przeczytaj także: Pożyczka tuż przed świętami? To nie jest dobry pomysł

Od zarania dziejów biedzie towarzyszyła lichwa. Czy w dzisiejszych czasach umieścilibyśmy lichwiarzy, właścicieli instytucji para bankowych w piekle, jak to uczynił Dante Alighieri w „Boskiej komedii”? A może – jak on – jeszcze niżej niż morderców?

W internecie, na portalach pożyczkowych i portalach pośredników finansowych aż roi się od wołania o pomoc finansową – pożyczkę ostatniej szansy. Ci, którzy tam piszą, znaleźli się w sytuacji bez wyjścia – banki nie udzielą im pożyczki, a mają komornika „na głowie”, chore dzieci, grozi im eksmisja z mieszkania… Wiedzą o tym lichwiarze i tam też „polują”, ponieważ potrzebujący podają swoje e-maile, numery telefonów.

- Anna: Witam! Potrzebuję pilnie pożyczyć 7 tys. Zł na okres do 3 miesięcy. Jeśli ktoś faktycznie może pomóc, to bardzo proszę o kontakt. Instytucje bankowe odpadają, gdyż mam okropny BIK. Ale żadnych wpłat, przedpłat itp. Pozdrawiam wszystkich zadłużonych…
- Ola: Witam, jestem zadłużona, a wszystko zaczęło się od wynajęcia mieszkania. Najpierw kilka małych kredytów, potem konsolidacja. Komornik zabiera mi z wypłaty 650 zł, potem jeszcze PKO SA 8000 tys. Zł. Żeby nie wyłączyli prądu to PROFIT kredyt – z 2000 zł. Zrobiło się już 8000 tys. zł (komornik na karku). Chciałam spłacić i wzięłam z Provident 2000 zł, a zrobiło się 3500zł i jeszcze zaległości czynszowe 1700 zł i grozi mi eksmisja, proszę o pomoc…
- Jolka: Pilnie potrzebuję pożyczki. Obecnie mam zajęcie komornicze i chciałbym spłacić zobowiązania oraz mieć na leczenie dzieci, gdyż obydwoje mi poważnie zachorowały. Proszę o kontakt, tylko bez żadnych przedpłat , pomóżcie wydostać się z tego, potrzebuje 35000 zł(…).

Prawo dżungli

Firmy pożyczkowe, osoby prywatne (tzw. parabanki) prześcigają się w ofertach dla tych, którzy zostali wykluczeni przez system bankowy. Częstą praktyką jest pobieranie, przez „firmy krzak” i nie tylko, wysokich opłat przygotowawczych lub wynagrodzenia za cały okres kredytowania jeszcze przed podpisaniem umowy, a następnie nieudzielanie pożyczki i zatrzymywanie przedpłat. Nieuczciwe firmy – często jest to jednoosobowa działalność gospodarcza – wykorzystują nieprecyzyjne prawo (do konstrukcji umów), które umożliwia odmowę udzielenia pożyczki na podstawie pozornie obiektywnych kryteriów np. braku stosownego zabezpieczenia. Jednocześnie wymagane zabezpieczenia wynosi nawet 250 proc. wartości pożyczki, co z góry przesądza o negatywnym rozpatrzeniu wniosku konsumenta.

W internecie pojawiają się ostrzeżenia, ale będący w potrzebie finansowej lekceważą je i często stają się łatwym łupem nieuczciwych „pożyczkodawców”.
- Zośka. Wszystkie pożyczki bez BIG to oszustwo, właściciel portalu pożyczkowego za każdym razem kasuje moje wpisy, aby inni się nie dowiedzieli. Od dwóch lat poszukuję pomocy, przerabiam SMS za 30 zł i przedpłaty za uzyskanie kredytu i nic. Obecnie mam firmy windykacyjne, które wyzywają mnie od oszustów i złodziei, komornika i sprawy sądowe. Odechciało mi się żyć, a potrzebuje 50 tys. zł. Jeden indykator powiedział mi: „Nas nie interesuje twój los, możesz nawet zdechnąć z głodu, ale spłacić musisz”. Teraz czeka mnie już tylko więzienie.
- Janek: Witam. Solidaryzuje się z panią, która dodała komentarz 28.02.2012r. Oczywiście ta kobieta ma rację. W Internecie to tylko najpierw wpłać, a później żadnego śladu po tym, kto oferuje pomoc i wziął przedpłatę. Zmienia e-maila i zeruje konto i występuje pod innym nazwiskiem. Miałem już styczność z taką osobą. Dziwię się tylko, co robi Policja, która niby tak tropi internetowych przestępców(…).

fot. Birgit Reitz-Hofmann - Fotolia.com

Pożyczki na bardzo wysoki procent

W internecie, na portalach pożyczkowych i portalach pośredników finansowych aż roi się od wołania o pomoc finansową – pożyczkę ostatniej szansy.


Casus zaradnego lichwiarza

Kiedy są potrzebne pieniądze na pogrzeb, odbudowanie zalanego powodzią domu, zapłacenie zaległych rat czynszowych, leczenie dzieci, wiele osób bez zaplecza rodzinnego, wsparcia bliskich ucieka się o pomoc do firm, lichwiarzy, którzy oferują: „pożyczki od zaraz”, „pożyczki bez poręczeń”, „pożyczki bez BIK-u”. Ta doraźna pomoc często zamienia się w jeszcze większą tragedię.

I tak np. w małej miejscowości woj. mazowieckiego, w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają mieszkał od lat Tadeusz X. Niemal każdy mógł u niego pożyczyć pieniądze, ale procent był iście lichwiarski – 20 proc. w skali miesiąca od pożyczonej kwoty. Oferował 500 zł i… 500 tys. zł. Ale biada temu, kto na czas nie spłacił zaciągniętego długu. Ów szanowany powszechnie lichwiarz miał swoje mniej lub bardziej bezkrwawe sposoby egzekucji należności. Pan X jako windykator był niezwykle skuteczny. Potrafił tak pobić niesfornego dłużnika, że sam chętnie przepisywał mu samochód, działkę, dom. Potrafił także grozić spaleniem domu, porwaniem dziecka… W miejscowości wszyscy wiedzieli, że zawsze pożyczy pieniądze, ale niech się ma na baczności ten, kto nie wywiązał się ze zobowiązań. Ludzie bali się donieść policji, ponieważ nie chcieli tracić ostatniej „deski” ratunku, i szli do krwawego lichwiarza, ponieważ nie posiadali zdolności kredytowej, żaden z pracowników banku nie chciał z nimi nawet rozmawiać. To jeden z nagłośnionych ostatnio przez Media przypadków bezwzględnej lichwy…

A ile jest „oficjalnych” egzekucji komorniczych? Ile spraw o eksmisję, zabierania dzieci matce, ponieważ nie zapłaciła na czas 2 tys. zł należności? Szerząca się brutalizacja życia politycznego daje ciche przyzwolenie na działania wykraczające poza kanon ludzkich zachowań.

Badanie świadomości

Wyniki badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie UOKiK potwierdzają niską świadomość Polaków o parabankach. Na pytanie, czym jest parabank, odpowiedzi nie znało 54 proc. zapytanych konsumentów. Co dziesiąty badany uważał, że jest to bank, który łatwo i szybko udziela pożyczek. Ponad połowa nie umiała odpowiedzieć na pytanie, co się stanie z pieniędzmi powierzonymi para bankowi w sytuacji jego bankructwa. 29 europejskich państw sprawdziło łącznie 562 strony internetowe oferujące pożyczki. Jak się okazało, oferty nie informowały o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która określa koszt kredytu, dodatkowych opłatach, np. za ubezpieczenie, czy okresie obowiązywania umowy. Ponadto na stronach nie było informacji o istotnych elementach oferty mających wpływ na ostateczny koszt pożyczki, m.in. o czasie obowiązywania umowy czy opłacie przygotowawczej. 116 stron wprowadzało w błąd co do kosztów kredytu.

 

1 2 3

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Komentarz usunięty

 • Komentarz usunięty

 • Genuine Hackers

  JohnStoner / 2024-07-01 23:41:49

  Aby odzyskać środki utracone w wyniku oszustw w branży kryptowalut, zaleca się zasięgnięcie wskazówek u profesjonalistów specjalizujących się w odzyskiwaniu funduszy kryptowalut. Istnieje kilka renomowanych firm i ekspertów, którzy mogą pomóc w odzyskaniu środków utraconych w wyniku oszustw. GENUINE HACKERS jest uważana za najlepszą, znaną z certyfikowanych i renomowanych usług odzyskiwania danych ze 100% skutecznością. Jeśli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu utraconych kryptowalut i pieniędzy w dowolnej kwocie, skontaktuj się z nimi teraz poprzez e-mail pod adresem GENUINEHACKERS000@GMAIL.COM lub przez WhatsApp pod numerem +1 (260) 218-3592. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Re: Pożyczki na bardzo wysoki procent

  JohnStoner / 2024-07-01 23:42:08

  Aby odzyskać środki utracone w wyniku oszustw w branży kryptowalut, zaleca się zasięgnięcie wskazówek u profesjonalistów specjalizujących się w odzyskiwaniu funduszy kryptowalut. Istnieje kilka renomowanych firm i ekspertów, którzy mogą pomóc w odzyskaniu środków utraconych w wyniku oszustw. GENUINE HACKERS jest uważana za najlepszą, znaną z certyfikowanych i renomowanych usług odzyskiwania danych ze 100% skutecznością. Jeśli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu utraconych kryptowalut i pieniędzy w dowolnej kwocie, skontaktuj się z nimi teraz poprzez e-mail pod adresem GENUINEHACKERS000@GMAIL.COM lub przez WhatsApp pod numerem +1 (260) 218-3592... odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: