eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › W Nowym Jorku zaprezentowano Samsung Galaxy S4

W Nowym Jorku zaprezentowano Samsung Galaxy S4

2013-03-15 01:26

W Nowym Jorku zaprezentowano Samsung Galaxy S4

Premiera Samsung Galaxy S4 © Samsung

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Samsung Galaxy S4 - nie zaś SIV - tak nazywa się najnowszy smartfon koreańskiego giganta. Nowojorska premiera kończy wielotygodniowy okres plotek i przecieków na temat kolejnej generacji Galaxy S.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S III

Hasło przewodnie prezentacji to "life companion". Poprzedni Galaxy był prezentowany z sentencją „phone built for humans”.

Najnowszy Galaxy S będzie początkowo sprzedawany w dwóch kolorach - białym i czarnym (Black Mist i White Frost). Obudowa jest zbudowana z poliwęglanu - tu sprawdziły się informacje z przecieków. Z wyglądu nowy model przypomina swojego poprzednika, jest jednak cieńszy (7,9 mm) i waży tylko 130 g.

5 calowy wyświetlacz nowego telefonu został wykonany w technologii Full HD Super AMOLED i ma rozdzielczość 441ppi. Ochronę ekranu ma zapewnić trzecia generacja szkła Corning Gorilla Glass. Blokadę wyświetlacza będzie można zdjąć nie dotykając go - wystarczy unieść telefon.

Samsung Galaxy S4

Najnowszy model flagowego smartfonu Samsunga


Jedną z najsilniejszych stron S4 jest procesor - w zależności od rynku będzie on cztero- lub ośmiordzeniowy oraz pamięć - wewnętrzna aż do 64 B, z możliwością uzupełnienia o kolejne 64 GB na karcie microSD. Smartfon umożliwia także łączenie się z Internetem w technologii LTE.

Urządzenie wyposażono dwa aparaty, w tym jeden 13-to megapikselowy. S4 może pracować w trybie Dual Camera, rejestrując równocześnie obraz z obu aparatów. Nie brakuje także wielu zróżnicowanych efektów i filtrów, a także możliwości udostępniania zdjęć.Dzielenie się wszystkim z przyjaciółmi stanowi zresztą mocno podkreślaną podczas konferencji cechę telefonu, podobnie jak dostępność poszczególnych elementów i zarządzanie nimi. Do nowości w tej dziedzinie można zaliczyć między innymi Smart Scroll (urządzenie wie, kiedy przewinąć stronę), Air Wiev (przeglądanie zawartości dokumentu bez dotykania go palcem, wystarczy wskazanie), Air gesture (sterowanie gestami, bez dotykania) czy S Voice Drive (pozwalający między innymi na głosowe odczytywanie wiadomości tekstowych). Nowy Samsung może też działać jako uniwersalny pilot do sprzętu RTV, czytnik kodów QR a także jako... urządzenie diagnostyczne. Ta ostatnia funkcja pozwala na monitorowanie stanu zdrowia i samopoczucia użytkownika, ale także pomaga w ułożeniu diety i podaje wskazówki treningowe.

Najnowszy Samsung działa pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean. Telefon będzie miał baterię o pojemności 2.600 mAh.

Nowa wersja flagowego smartfonu Samsunga zastąpi Galaxy SIII. W sprzedaży ma pojawić się w kwietniu.
Przeczytaj także: Samsung GALAXY S4 Active Samsung GALAXY S4 Active

oprac. : Joanna Gacka / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: