eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfon Microsoft Lumia 650 niedługo na rynku

Smartfon Microsoft Lumia 650 niedługo na rynku

2016-02-19 12:30

Smartfon Microsoft Lumia 650 niedługo na rynku

Microsoft Lumia 650 - przód © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na początku marca w sklepach zadebiutuje 5-calowa Lumia 650 z systemem Windows 10. Nowy smartfon od Microsoftu to połączenie nowoczesnego designu i wydajności. Urządzenie wyposażono w ekran OLED wzmocniony szkłem Gorilla Glass, 16 GB pamięci wewnętrznej (którą można rozszerzyć do 200 GB), aparat główny 8 Mpx oraz pakiet aplikacji Microsoft Office.

Przeczytaj także: Smartfon KAZAM Thunder 340W

Smartfon Lumia 650 wyposażony został w 5-calowy ekran OLED, który gwarantuje jasny i wyraźny obraz, wierną reprodukcję kolorów i głęboką, nasyconą czerń. Wyświetlacz zabezpiecza powłoka Gorilla Glass, zwiększająca wytrzymałość i odporność na zarysowania. Smartfon posiada także wyjmowaną baterię 2000 mAh i pozwala na zwiększenie pojemność pamięci za pomocą karty MicroSD. Ponadto Lumia 650 jest cienka i lekka – mierzy 6,9 mm grubości i waży 122 g.

Dzięki funkcji Glance Screen użytkownik może sprawdzić datę, godzinę oraz szereg informacji na temat zaplanowanych aktywności na smartfonie bez potrzeby odblokowania urządzenia.

Lumia 650 wykorzystuje algorytm przetwarzania obrazu firmy Microsoft, co zapewnia wiele możliwości w zakresie fotografowania i filmowania. Telefon został wyposażony w 8-megapikselowy główny aparat, który posiada wysokiej klasy elementy optyczne i oferuje funkcje takie jak Żywe obrazy czy tryb zdjęć wzbogaconych. Z kolei z przodu znajduje się aparat o rozdzielczości 5 megapikseli.

Windows 10 dla biznesu


Lumia 650 pracuje na systemie Windows 10, który działa obecnie w ponad 200 mln urządzeń na całym świecie. Wraz z nowym smartfonem użytkownik otrzymuje pakiet aplikacji Microsoft Office, który pozwala na tworzenie i edytowanie dokumentów oraz automatyczne zapisywanie ich w chmurze dzięki rozwiązaniu OneDrive.

Lumia 650 zapewnia bezpieczeństwo firmowych i osobistych danych dzięki rozwiązaniom takim jak np. szyfrowanie i kompletne czyszczenie urządzenia. W związku z tym, nowy smartfon może być bez przeszkód wykorzystywany zarówno do pracy, jak i zabawy.

Smartfon Lumia 650 wspiera aplikacje biznesowe Microsoft, a także nowe aplikacje firm zewnętrznych, np. Uber. Pozwala także szybko i łatwo konfigurować popularne narzędzia, w tym Office 365 czy One Drive, co zapewnia dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca i urządzenia. Co więcej, dzięki rozwiązaniom MDM, takim jak: Microsoft InTune, AirWatch, Citrix i MobileIron działy IT mogą sprawnie zarządzać flotą urządzeń.

fot. mat. prasowe

Microsoft Lumia 650

Telefon posiada pakiet aplikacji Microsoft Office


Dostępność i cena


Smartfon Lumia 650 będzie dostępny u operatorów i autoryzowanych dystrybutorów na początku marca br. w rekomendowanej cenie 999 złotych. Nowy produkt oferowany będzie w dwóch kolorach – czarnym i białym. Niebawem do sprzedaży trafi także Lumia 650 w wersji Dual Sim.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: