eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell PlateSpin Protect 8.1

Novell PlateSpin Protect 8.1

2009-07-29 12:37

Firma Novell poinformowała o udostępnieniu oprogramowania PlateSpin Protect 8.1. Nowa wersja PlateSpin Protect umożliwia zabezpieczanie obciążeń działających na serwerach fizycznych i maszynach wirtualnych, zapewnia przywracanie sprawności systemów po awariach oraz skrócenie czasu potrzebnego na tworzenie kopii zapasowych.

Przeczytaj także: Novell PlateSpin Migrate 8.1

PlateSpin Protect to rozwiązanie przygotowane do ochrony obciążeń serwerów fizycznych i wirtualnych w centrach danych i prywatnych infrastrukturach typu Cloud, które zapewnia dobre parametry RPO (Recovery Point Objective) i RTO (Recovery Time Objective). Ponadto nowe oprogramowania umożliwia tworzenie kopii przyrostowych z użyciem PlateSpin Flexible Images. Kopie obrazów dają się przenosić na oddalone stanowiska lub do archiwów, można je też przywracać na maszyny wirtualne, platformy wirtualizacyjne lub na niemal dowolny serwer fizyczny.

PlateSpin Protect pozwala na skonsolidowane przywracanie sprawności po awarii z użyciem maszyn wirtualnych działających w tzw. trybie warm-standby, służących do składowania obrazów obciążeń serwerów oraz jako środowisko rezerwowe. W przypadku awarii chronionego serwera, kopię maszyny wirtualnej z obciążeniem można uruchomić za pomocą funkcji failover. Po wymianie oryginalnego serwera, program umożliwia przeniesienie obciążenia z powrotem na serwer fizyczny, także jeśli jest on innego typu lub pochodzi od innego producenta. Jeśli można naprawić oryginalny serwer, zawarta w PlateSpin technologia Server Sync pozwala przywrócić obciążenie, kopiując tylko zmiany dokonane po uruchomieniu kopii.

PlateSpin Protect 8.1 jest wyposażony w technologię transferów blokowych. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody opartej na kopiowaniu całych plików, technologia transferów blokowych replikuje tylko zmienione bloki na poziomie dysków, co zmniejsza ilość przesyłanych danych.

Najważniejsze nowości w PlateSpin Protect 8.1 to:
  • Blokowe transfery Server Sync przyspieszające replikację przyrostową;
  • Funkcja Server Sync w trybie virtual-to-physical, przyspieszająca przywracania obciążeń na oryginalne serwery po usunięciu awarii;
  • Zgodność z vSphere 4, Windows Server 2008 i Windows Vista;
  • Funkcja przywracania z obrazów chronionych obciążeń działająca na poziomie plików, przyspieszająca przywracanie w sytuacjach, gdy potrzebne są tylko niektóre pliki lub foldery.

Przeczytaj także: Novell PlateSpin Recon 3.6 Novell PlateSpin Recon 3.6

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: