eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell PlateSpin Recon 3.6

Novell PlateSpin Recon 3.6

2009-05-18 13:15

Firma Novell poinformowała o dostępności PlateSpin Recon 3.6, narzędzia do profilowania, analizy i planowania obciążeń w centrach danych, które łączy planowanie konsolidacji z zarządzaniem potencjałem wirtualnym, udostępniając aktualny obraz infrastruktury fizycznej i wirtualnej.

Przeczytaj także: Novell przejmuje PlateSpin

Narzędzie PlateSpin Recon 3.6 pozwala na niwelowanie metody prób i błędów z procesu konsolidacji i planowania potencjału, przedstawiając optymalne modele, które pozwalają na konsolidację serwerów i jednocześnie ograniczają konflikty zasobów. Po zakończeniu konsolidacji PlateSpin Recon w dalszym ciągu monitoruje i analizuje wskaźniki wykorzystania zasobów, umożliwiając dopasowanie infrastruktury wirtualnej do zmian obciążeń.

PlateSpin Recon zapewnia zdalne wykrywanie zainstalowanego w centrum danych sprzętu i oprogramowania. Monitorując bieżące wykorzystanie zasobów – procesorów, dysków, pamięci i sieci – przez każde obciążenie, zapewnia zrównoważenie zapotrzebowania obciążeń i dostępnych zasobów. PlateSpin Recon śledzi bieżące zapotrzebowanie obciążeń na zasoby, umożliwiając dobre wykorzystanie maszyn wirtualnych przez przenoszenie zadań na mniej obciążone serwery. Wykrywa również rozbieżności między przydziałem wirtualnych zasobów, a ich rzeczywistym wykorzystaniem.

PlateSpin Recon udostępnia funkcje zarządzania infrastrukturą wirtualną, które umożliwiają monitorowanie i zarządzanie rozwojem maszyn wirtualnych, opanowanie rozbudowy infrastruktury i automatyzację odzyskiwania zasobów fizycznych i wirtualnych.

Do nowości w wersji 3.6 należą:
  • Raportowanie odzyskiwania zasobów, ukazujące w postaci graficznej zasoby wykorzystane i możliwe do odzyskania,
  • Możliwość uwzględnienia klastrów wirtualnych w raportach o infrastrukturze,
  • Zgodność z SUSE Linux Enterprise Server 11,
  • Obsługa Solaris Containers, umożliwiająca planowanie migracji obciążeń Solaris do Solaris Containers,
  • Nowy model licencjonowania.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: