eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell PlateSpin Migrate 8.1

Novell PlateSpin Migrate 8.1

2009-07-22 13:26

Firma Novell poinformowała o udostępnieniu na rynku PlateSpin Migrate 8.1, narzędzia do zarządzania obciążeniami, które umożliwia administratorom przenoszenie w serwerowni obciążeń między dowolnymi środowiskami - fizycznymi, wirtualnymi, archiwami z obrazami oraz w środowiskach typu cloud.

Przeczytaj także: Novell PlateSpin Protect 8.1

Najnowszą wersję oprogramowania PlateSpin Migrate Novell rozszerzył o możliwość migracji obciążeń z fizycznych na wirtualne serwery z systemem operacyjnym Solaris 10 firmy Sun. W szczególności PlateSpin Migrate obsługuje technologię Solaris Containers. Nowa wersja rozszerza listę platform obsługiwanych w zakresie migracji ze środowisk fizycznych do wirtualnych o niedawno udostępnioną platformę Novell SUSE Linux Enterprise 11, a także Windows 2008 i Windows Vista.

PlateSpin Migrate zapewnia obsługę szeregu możliwych konfiguracji przy migracjach newralgicznych obciążeń. Oprogramowanie umożliwia migrację obciążeń między serwerami fizycznymi, archiwami obrazów i serwerami wirtualnymi. PlateSpin Migrate zapewnia również dobrą wydajność migracji dzięki wykorzystaniu technologii opartej na transferach blokowych, podczas których wysyłana jest tylko ta część pliku, która została zmieniona. Rozwiązanie to ogranicza przestoje podczas procesu migracji i przyspiesza go, szczególnie w przypadku wolniejszych i droższych połączeń WAN.

PlateSpin Migrate jest integralnym składnikiem oferowanego przez Novella pakietu narzędzi PlateSpin Workload Management, do którego należą również PlateSpin Recon, PlateSpin Orchestrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge. Oprogramowanie z rodziny PlateSpin Workload Management umożliwia profilowanie, migrację, zarządzanie i ochronę obciążeń serwerowych. PlateSpin Workload Management współpracuje z systemem operacyjnym Solaris, 32- i 64-bitowymi systemami Windows i Linux, a także hipernadzorcami, takimi jak VMware ESX i ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Virtual Iron oraz hipernadzorcą Xen zintegrowanym w SUSE Linux Enterprise Server.

Rozwiązanie PlateSpin Migrate 8.1 jest dostępne od lipca 2009 r. w dwóch wersjach: PlateSpin Migrate for Windows/Linux oraz PlateSpin Migrate for UNIX.


Przeczytaj także: Novell PlateSpin Recon 3.6 Novell PlateSpin Recon 3.6

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: