eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder

Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder

2009-07-17 13:14

Firma Adobe poinformowała o udostępnieniu wersji beta oprogramowania Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder. ColdFusion 9 to technologia programowania, która umożliwia tworzenie dynamicznych serwisów WWW i aplikacji internetowych. ColdFusion Builder jest natomiast zintegrowanym środowiskiem programowania (IDE) opartym na systemie Eclipse, pozwalającym na tworzenie aplikacji za pomocą technologii ColdFusion.

Przeczytaj także: Adobe Muse

Programiści używający technologii ColdFusion mogą teraz wykorzystać jej integrację z platformą Adobe Flash –systemem zintegrowanych narzędzi, infrastruktur, klientów i serwerów, aby tworzyć aplikacje internetowe, treści i materiały wideo, które można uruchamiać na różnych urządzeniach i w różnych systemach operacyjnych. Nowe narzędzia umożliwiają im również budowanie interfejsów użytkownika dla aplikacji działających w przedsiębiorstwie oraz ich integrację z szeregiem technologii.

Aplikacje utworzone za pomocą ColdFusion 9 uzyskują dostęp do danych z infrastruktury przedsiębiorstwa, w tym z oprogramowania Microsoft SharePoint, plików Microsoft Office oraz standardowych portletów. Wśród nowych funkcji rozwiązania ColdFusion 9 znajduje się aplikacja Adobe AIR umożliwiająca zarządzanie wieloma serwerami ColdFusion z jednego miejsca. ColdFusion 9 umożliwia również lokalną i zdalną synchronizację baz danych z programem Adobe AIR, co umożliwia użytkownikom używanie aplikacji niezależnie od łączności z Internetem. Ponadto integracja z systemem odwzorowań obiektowo-relacyjnych (Object Relational Mapping - ORM) firmy Hibernate zapewnia programistom dostęp do aplikacji niezależnych od baz danych.

ColdFusion Builder jest nowym narzędziem programistycznym, które zapewnia ujednolicone środowisko programowania z możliwością dostosowań i rozszerzeń, umożliwiające kodowanie aplikacji, zarządzanie serwerami i wdrażanie projektów. Oferuje narzędzia do debugowania aplikacji w środowisku IDE oraz zdalnej obsługi i generowania kodów niestandardowych, a także środowisko programowania i obsługi aplikacji utworzonych za pomocą technologii ColdFusion 7 i 8. ColdFusion Builder pozwala na automatyzację powtarzalnych zadań oraz umożliwia wielokrotne wykorzystanie kodu. ColdFusion Builder i Adobe Flash Builder są oparte na technologii Eclipse, co zapewnia integrację funkcji oraz rozszerzony przepływ pracy.

Wersję beta oraz można pobrać z Internetu.

Przeczytaj także: Grzechy polskich stron www Grzechy polskich stron www

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: