eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Muse

Adobe Muse

2011-08-19 12:19

Firma Adobe Systems Incorporated przedstawiła publiczną wersję beta oprogramowania o nazwie kodowej Muse, które umożliwia projektantom graficznym projektowanie i publikowanie profesjonalnych, unikatowych witryn internetowych w formacie HTML bez konieczności pisania kodu lub korzystania z szablonów ograniczających kreatywność.

Przeczytaj także: Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder

Oprogramowanie Muse jest oparte na najnowszych standardach stron internetowych, takich jak HTML5 i CSS3. Łączy precyzję projektowania i wolność tworzenia z nowatorskimi strukturami dodawania elementów nawigacyjnych, widżetów i HTML, co umożliwia umieszczanie na stronach WWW zaawansowanych funkcji interaktywnych.

„Możliwość tworzenia stron internetowych w sposób równie łatwy, jak praca z programem InDesign, jest jednym z życzeń najczęściej przedstawianych przez naszych klientów zajmujących się projektowaniem” – powiedziała Lea Hickman, wiceprezes ds. zarządzania produktami do projektowania i tworzenia stron internetowych w firmie Adobe. „Użytkownicy, którzy przetestowali Muse, są pozytywnie zaskoczeni intuicyjnym i wszechstronnym programem”.

Planowanie, projektowanie i publikowanie unikatowych, interaktywnych stron internetowych

Dzięki łatwym w obsłudze mapom witryn internetowych, stronom wzorcowym oraz wielu elastycznym narzędziom dostępnym w całej witrynie można planować jej układ w sposób szybki i intuicyjny.

Projektanci mogą łączyć obrazy, elementy graficzne i teksty, mając zapewnioną pełną kontrolę, elastyczność i wydajność porównywalną z funkcjami programu Adobe InDesign. Muse oferuje widżety, które można dostosowywać do własnych potrzeb oraz przemieszczać metodą „przeciągnij i upuść” podobnie jak w przypadku menu nawigacyjnego. Użytkownicy mogą dodawać i dostosowywać interaktywne elementy, takie jak pokazy slajdów, etykietki przycisków (tooltips) i elementy umożliwiające przeładowanie grafiki w innym miejscu strony (remote rollover). W przeciwieństwie do zwykłego przeładowania, gdzie jeden obrazek zastępowany jest przez inny, technika remote rollover powoduje, że jeden obrazek wywołuje określone zachowanie drugiego. Przykładowo, najechanie kursorem na jeden element strony powoduje podświetlenie lub pojawienie się określonej grafiki w innym miejscu. Kiedy kursor zjedzie z przycisku (funkcja mouse out), grafika lub efekt zniknie.

Na stronach internetowych można umieszczać wstawki kodu HTML z takich źródeł, jak Google Maps, YouTube i Facebook.

Muse umożliwia tworzenie próbnych stron internetowych hostowanych przez Adobe w celach testowych i przeglądowych. Stronę taką można wysłać do klienta, przekształcić w płatną witrynę hostowaną przez Adobe lub wyeksportować przez FTP do innych dostawców usług hostingowych.

Przeczytaj także: Grzechy polskich stron www Grzechy polskich stron www

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: