eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Czego oczekują klienci od twórcy strony www?

Czego oczekują klienci od twórcy strony www?

2019-08-27 10:14

Czego oczekują klienci od twórcy strony www?

Ponad połowa firm chce strony www przystosowanej do smartfonów © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Nie ma cię w internecie, nie istniejesz. Chociaż w tym zwrocie jest bez wątpienia nieco przesady, ale jest również i spore ziarno prawdy. Szczególnie jeśli chodzi o biznes. Dziś sprawnie działająca, funkcjonalna i atrakcyjna dla oka firmowa strona internetowa jest właściwie koniecznością. Przeprowadzone przez Oferteo.pl badanie potwierdza, że przedsiębiorcy przywiązują do niej dużą wagę, mając przy tym świadomość wzmożonego ruchu mobilnego - aż 57% zleceniodawców zainteresowanych było stroną www przystosowaną do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Przeczytaj także: Firmowa strona internetowa do przebudowy

Całkiem nowe strony


Badania przeprowadzone przez Oferteo.pl potwierdzają, że na przestrzeni ostatniego roku klienci zlecali wykonawcom głównie stworzenie witryny od podstaw. Tak było w 77% przypadków, jedynie 17% zleceń dotyczyło przebudowy już istniejącej strony www. To dość spora zmiana względem sytuacji z poprzedniego roku, kiedy to usługi modyfikujące stronę były poszukiwane częściej.
– Wyniki badania wskazują, że w ciągu ostatniego roku specjaliści zajmowali się przede wszystkim tworzeniem całkiem nowych stron www dla klientów, którzy do tej pory nie posiadali własnej witryny lub uznali, że lepiej będzie stworzyć nową stronę niż przebudować dotychczasową – komentuje Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl. – Widać, że zleceniodawcy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest posiadanie firmowej strony internetowej oraz jakie funkcje powinna ona spełniać. Większość z nich wymaga, aby witrynę można było przeglądać za pomocą urządzeń mobilnych, które obecnie generują większy ruch w sieci niż komputery.

fot. mat. prasowe

Rodzaj usługi

Klienci zlecali wykonawcom przede wszystkim stworzenie od podstaw nowej strony internetowej


Strona ma być dostosowana do urządzeń mobilnych


Jaką stronę www chcieliby mieć zleceniodawcy? Okazuje się, że wśród najczęściej wymienianych jej funkcji znalazła się możliwość samodzielnej edycji (72% wskazań) oraz formularz kontaktowy (63%). Możliwości wyświetlania strony www na urządzeniach mobilnych wymagało 57% badanych, przy czym wśród klientów zlecających budowę całkiem nowej witryny odsetek ten wynosił 65%. Widać więc, że większość klientów jest świadoma tego, jak wielu internautów korzysta dziś ze smartfonów i tabletów i stara się dostosować do ich wymagań. Badania pokazują, że jest to bardzo słuszny ruch, gdyż urządzenia mobilne odpowiadają już za 51% całego ruchu w sieci.

fot. mat. prasowe

Funkcjonalność strony

Możliwość samodzielnej edycji jest ważna dla 72% badanych


Z analizy Oferteo.pl wynika również, że dla właścicieli stron ważne jest także, żeby były one responsywne (36%), czyli dostosowywały się do rozmiaru okna, a także aby dawały użytkownikom możliwość rejestracji (31%).

Nie ma czasu do stracenia


Klienci nie chcą zwlekać z tworzeniem własnych stron www. Większość (56%) liczy na jak najszybszą realizację takiego zlecenia, a 19% jest w stanie poczekać miesiąc. Tylko 8% może pozwolić sobie na trzy miesiące oczekiwań lub dłużej.

fot. mat. prasowe

Termin realizacji

Klienci nie chcą zwlekać z tworzeniem własnych stron www


– Taki pośpiech nie jest zaskakujący, ponieważ strona internetowa jest dziś niemal niezbędnym narzędziem dla osób prowadzących działalność. Umożliwia ona potencjalnym klientom nie tylko odnalezienie firmy, ale także szybkie nawiązanie z nią bezpośredniego kontaktu – mówi Karol Grygiel.

Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 700 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl od sierpnia 2018 roku do końca lipca 2019 roku przez podmioty zlecające wykonanie bądź przebudowę strony www.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: