eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Firmowa strona www. Czego oczekują klienci?

Firmowa strona www. Czego oczekują klienci?

2018-01-26 11:06

Firmowa strona www. Czego oczekują klienci?

Strona firmowa © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W dzisiejszych czasach firmowa strona internetowa jest absolutną podstawą prowadzenia działalności gospodarczej. Oferteo.pl już po raz kolejny przyjrzało się, jakie wymagania mają wobec niej polscy przedsiębiorcy. Z analizy wynika, że zdecydowana większość badanych (79%) chce stworzyć swoją witrynę od podstaw, a tylko 9% chodzi o przebudowę już istniejącej witryny. Wśród najbardziej pożądanych funkcjonalności strony respondenci wymieniają przede wszystkim możliwość edytowania strony przez firmę.

Firmy chcą nowych stron www


Serwis Oferteo.pl postanowił przyjrzeć się, jakie wymagania wobec firmowych stron www formułują polscy przedsiębiorcy. Pod lupę wzięto złożone w minionym roku zapytania ofertowe. Czego dowiodła analiza? Okazuje się, że firmom poszukującym wykonawcy strony internetowej chodziło najczęściej o stworzenie nowej witryny od podstaw. Taką potrzebę sygnalizowało 79% badanych. Nie były to jednak wyłącznie nowo powstające firmy, ale również takie, które uznały, że dotychczasowa strona przestała spełniać ich wymagania.

Znacznie rzadziej (po 9% wskazań) firmy poszukiwały usługodawcy, który przebuduje istniejącą stronę lub dostarczy wyłącznie jej projekt graficzny. 6% miało zlecenia innego rodzaju, w tym np. zakodowanie strony www.

fot. mat. prasowe

Rodzaj zlecanej usługi

Zdecydowanie najczęściej firmy chcą budować stronę internetową od podstaw.


Jakiej strony dotyczy usługa?


Przedmiotem zleceń przeanalizowanych przez Oferteo.pl były najczęściej strony firmowe, których potrzebowało 72% badanych.

Ponadto zleceniodawcy poszukiwali też wykonawcy sklepu internetowego (13%), portalu internetowego (6%), serwisu tematycznego (4%) oraz bloga (1%).

fot. mat. prasowe

Jakiej strony dotyczy usługa?

Zlecenia najczęściej dotyczą stron firmowych


Więcej firm chce wersję strony www na urządzenia mobilne


W porównaniu do ubiegłorocznych wyników badania widać wzrost odsetka firm, które chcą przygotowania wersji strony www na urządzenia mobilne – 24% wskazań wobec 17% w ubiegłorocznej edycji badania.
– Jest to coraz ważniejsza sprawa – zauważa Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl. – Liczba odsłon generowana na urządzeniach mobilnych stale rośnie, firmy powinny dbać o użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych i zapewnić im wygodne przeglądanie swoich stron.

Najczęściej oczekiwanymi funkcjonalnościami, jakie powinna mieć strona, były – podobnie jak w ubiegłym roku – możliwość edytowania strony przez właściciela (28%) oraz formularz kontaktowy (25%). Podobnie jak przed rokiem, co dziesiąta firma chciała, aby użytkownicy mogli rejestrować się na stronie, a dla 8% (tak samo jak przed rokiem) istotne było wprowadzenie systemu płatności online.

fot. mat. prasowe

Jakie funkcje powinna posiadać strona?

Najczęściej oczekiwana była możliwość edytowania strony przez firmę (28%).


Strona potrzebna „na już”


Aż 84% firm składających zlecenie w Oferteo.pl chce, żeby ich strona była gotowa najdalej w ciągu miesiąca, a najlepiej – jak najszybciej (60%). Tylko 12% zleceniodawców jest w stanie poczekać na realizację zamówienia do trzech miesięcy.
– Trudno się dziwić, że przedsiębiorstwom zależy na tym, aby ich strona była gotowa jak najszybciej. W końcu to podstawowe narzędzie komunikacji z klientem i prowadzenia biznesu – mówi Karol Grygiel. – Warto jednak pamiętać, że w praktyce czas wykonania strony może być dłuższy niż zakładamy, choćby w wyniku koniecznych zazwyczaj do naniesienia poprawek.

Potrzeba szybkiej realizacji zamówienia strony www to utrzymujący się trend. W ubiegłym roku wskazało tak 87% badanych przez Oferteo.pl firm.

fot. mat. prasowe

Kiedy chcesz skorzystać z oferty?

Firmy przeważnie chcą, aby realizacja ich zlecenia na wykonanie strony www rozpoczęła się jak najszybciej.


Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 700 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2017 roku przez podmioty zlecające wykonanie bądź przebudowę strony www.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: