eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościeGospodarka.pl poleca › Ranking kantorów internetowych. Gdzie najlepsze kursy walut?

Ranking kantorów internetowych. Gdzie najlepsze kursy walut?

2018-10-19 09:50

Ranking kantorów internetowych. Gdzie najlepsze kursy walut?

Gdzie najlepsze kursy walut? Aktualne ceny w kantorach online © Pavel Bobrovskiy - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Coraz więcej podróżujemy, czy to służbowo, czy jako turyści. Coraz częściej kupujemy w zagranicznych sklepach internetowych. Niektórzy wysyłają zarobione za granicą pieniądze do rodzin w kraju. Coraz częściej także mamy zagranicznych kontrahentów, od których otrzymujemy przelewy walutowe lub którym musimy zapłacić w Euro czy USD. Kwestia korzystnej wymiany walut jest zatem bardzo dobrze znana wielu Polakom. Jak robić to wygodnie i bez wysokich prowizji? Warto skorzystać z internetowego kantoru wymiany walut. Ale jak wybrać ten z najlepszą ofertą? W dokonaniu wyboru pomoże Wam nasza porównywarka e-kantorów.

Przeczytaj także: Najlepsze kantory internetowe wg konsumentów

Ranking kantorów internetowych - znajdź najlepsze kursy wymiany walut:
Jeszcze nie tak dawno okres wakacyjny wydłużał nie tylko kolejki po paszporty ale także te przed kantorami. Pierwsze kantory internetowe powstały w Polsce w 2010 roku, początkowo obsługując wyłącznie „frankowiczów”, którzy chcieli spłacać swoje kredyty w walucie ich udzielenia. Z czasem usługa wymiany walut online rozwinęła się i rozszerzyła. Dziś korzystanie z kantorów internetowych to codzienność wielu Polaków. Liczne zagraniczne wyjazdy i rozwój handlu internetowego spowodowały, że kupujemy (i sprzedajemy) euro, dolary, funty i inne waluty znacznie częściej niż tylko przy okazji zagranicznych wakacji.

Zakup lub sprzedaż walut w kantorze internetowym jest czynnością prostą, a ich cena bywa nawet atrakcyjniejsza niż w stacjonarnym kantorze. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo takiej transakcji – nie musimy nosić ze sobą gotówki, nie narażamy się zatem na jej zgubienie lub kradzież. Przy tych wszystkich zaletach warto jednak sprawdzić, w którym z kantorów transakcja będzie dla nas najbardziej opłacalna.

O ile sporadyczna wymiana niezbyt dużych kwot pieniędzy może być dokonana z powodzeniem w każdym z internetowych kantorów, o tyle różnice kursowe i prowizje będą miały znaczenie, kiedy zechcemy wymienić większą kwotę lub jeśli transakcji dokonujemy regularnie. Aby ułatwić Wam znalezienie najkorzystniejszej oferty udostępniliśmy w serwisie eGospodarka.pl porównywarkę kantorów internetowych.

Za jej pomocą błyskawicznie porównasz koszt zakupu lub sprzedaży aż 25 walut z całego świata, uwzględniający wszystkie opłaty i prowizje współpracujących z nią polskich kantorów. Oprócz najczęściej uwzględnianych w tabelach kursów dolara amerykańskiego, euro, franka szwajcarskiego czy funta szterlinga znajdziemy tu waluty z krajów do których Polacy często wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek (np. turecka lira, bułgarski lew czy chorwacka kuna) oraz często używane w wymianie handlowej i giełdowych transakcjach (japoński jen, chiński juan, czy rosyjski rubel).

Po wpisaniu kwoty, wybraniu rodzaju transakcji i waluty natychmiast otrzymujemy aktualne kursy siedmiu kantorów, uwzględniające prowizje i ew. dodatkowe opłaty. Co więcej, porównywarka poinformuje nas także o promocjach i zniżkach oferowanych przez niektóre z firm.

A co jeśli kantor, z którego zazwyczaj korzystamy, nie znajduje się na liście porównywarki? I tak warto z niej skorzystać, żeby sprawdzić czy oferta, którą mamy, jest wystarczająco korzystna.

Oczywiście cena waluty nie zawsze jest jedynym kryterium, dlatego po dokonaniu wyboru warto sprawdzić już na stronie danego kantoru, jak szybko nasze pieniądze znajdą się na naszym koncie walutowym. Jednakże, zwłaszcza w przypadku dużych kwot różnice kursowe bywają naprawdę spore i wówczas porównywarka jest niezastąpiona. Kilka kliknięć oszczędzi nie tylko pieniądze ale też czas – za jednym zamachem sprawdzamy bowiem kursy w największych kantorach internetowych, które w dużym stopniu wyznaczają średnią cenę walut w danym momencie.

Korzystanie z porównywarki jest bezpłatne i nie wymaga podawania żadnych danych, oprócz kwoty i waluty którą chcemy kupić lub sprzedać. Wierzymy, że okaże się ona dla Państwa przydatnym narzędziem.

Na koniec jeszcze jedna drobna wskazówka – kursy w poszczególnych kantorach zmieniają się w ciągu dnia, warto więc bezpośrednio przed wymianą skorzystać z porównywarki i przejść z niej do tego kantoru, który w danym momencie oferuje najlepsze warunki.

Porównywarkę udostępniamy również bezpośrednio pod adresem: Kantor walut online