eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Platforma Symantec NetBackup 6.5.4

Platforma Symantec NetBackup 6.5.4

2009-07-28 12:21

Firma Symantec wprowadziła na rynek nową wersję platformy NetBackup - w wersji 6.5.4. Rozwiązanie to pozwala firmom zarządzać danymi oraz wykorzystywać zasoby sprzętowe (macierze dyskowe, biblioteki taśmowe) w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Oprócz odtwarzania danych NetBackup oferuje rozwiązania techniczne związane z backupem na dysk, deduplikacją danych, wirtualizacją środowisk, ciągłą ochroną (Continuous Data Protection - CDP) oraz replikacją danych dla heterogenicznych środowisk w centrach danych.

Przeczytaj także: Symantec Norton Online Backup

NetBackup 6.5.4 zapewnia procedurę przywracania pojedynczych plików dla maszyn wirtualnych zarówno w środowiskach Microsoft Hyper-V, jak i VMware, łącznie z systemem vSphere. Oprogramowanie zostało rozszerzone o obsługę systemu Microsoft Windows Server 2008, uzyskując status „Certified for Windows 2008”. Do nowych funkcji oferowanych dla systemów Windows zalicza się technologię odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości (Granular Recovery Technology) dla aplikacji: SharePoint i Active Directory. Technologia ta umożliwia odzyskiwanie pojedynczych obiektów z jednoprzebiegowej kopii zapasowej i zapewnia przedsiębiorstwom odtwarzanie serwerów z systemem Windows.

Nowe funkcje interfejsu OpenStorage API proponowanego przez firmę Symantec umożliwiają odzyskiwanie danych z urządzeń firm trzecich wykorzystujących technologie deduplikacyjne. Te nowe funkcje umożliwiają odzyskiwanie danych z dysków w replikowanych lokalizacjach oraz tworzenie kopii zapasowych w urządzeniach do deduplikacji danych przy użyciu mniejszej przepustowości sieci, poprzez wykorzystanie funkcji „virtual synthetics”. Przedsiębiorstwa mogą codziennie tworzyć przyrostowe kopie zapasowe i dokonywać ”kumulacji” danych do pełnych kopii zapasowych w obsługiwanych urządzeniach do powielania danych na taśmie.

Wraz z premierą nowej platformy NetBackup, firma Symantec poinformowała o dostępności programu Veritas Backup Reporter 6.6 oraz zapowiedziała wprowadzenie na rynek pod koniec 2009 roku rozwiązania NetBackup PureDisk 6.6.

Następna wersja oprogramowania NetBackup PureDisk posiada zwiększone miejsce na backup danych do 16 TB na serwer kopii zapasowych. Umożliwia to przedsiębiorstwom usuwanie nadmiarowych danych kopii zapasowych — do 160 TB — za pomocą jednego serwera PureDisk. W nowej wersji została również zaktualizowana deduplikacja w odniesieniu do plików obrazu ze środowisk VMware (pliki VMDK).

W rozwiązaniu Veritas Backup Reporter dodano możliwość sporządzania raportów dla oprogramowania Enterprise Vault. Od tego momentu możliwe jest stworzenie pojedynczego systemu raportowego, który pozwala raportować biznesowo i funkcjonalnie procesy backupu i archiwizacji danych – takie jak określanie ilości zarchiwizowanych lub backupowanych danych według działu firmy lub lokalizacji geograficznej.

Przeczytaj także: Norton Ghost 15 Norton Ghost 15

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: