eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Mobilne przeglądarki: nadchodzi Firefox Mobile

Mobilne przeglądarki: nadchodzi Firefox Mobile

2007-10-14 01:54

Mozilla ogłosiła plany wydania przeglądarki Firefox w wersji dla telefonów komórkowych. Zgodnie z zapowiedziami firmy, Firefox w wersji mobile zapewni nieograniczone możliwości surfowania po internecie, jak również dostęp do większości funkcji obecnych w wersji dla komputerów PC.

Przeczytaj także: Firefox jak Chrome? Zmiana wyglądu zaskoczyła

Jak twierdzi Mike Schroepfer, wiceprezes Mozilla, połączenie telefonu z nieograniczonym dostępem do Internetu, jest możliwe i pożądane przez użytkowników. Wskazuje na to popularność smartphonów, jak również pojawienie się iPhona.

Problem może stanowić ilość mocy obliczeniowej i pamięci, których wymagają przeglądarki, takie jak Firefox. Schroepfer przyznaje, ze iPhone, posiadając 128MB DRAM oraz procesor taktowany zegarem 400-600MHz wciąż pozostaje 10-100 razy wolniejszy od notebooka. „Jednak dynamiczny rozwój telefonów komórkowych pozwoli wkrótce zredukować tę różnicę”, dodaje.

Mobile Firefox nie pojawi się przed premierą Firefox 3, planowaną na początek 2008 roku. Mozilla jak na razie nie ujawniła, na jakiej platformie działać będzie przeglądarka dla komórek. Prawdopodobnym wyborem jest Linux – Nokia N800 bazująca na Linuksie już została wyposażona w specjalną wersję przeglądarki Firefox.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: