eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Przeglądarka Chrome zaostrza blokowanie groźnych plików

Przeglądarka Chrome zaostrza blokowanie groźnych plików

2014-08-28 13:38

Przeglądarka Chrome zaostrza blokowanie groźnych plików

Przeglądarka Chrome zaostrza blokowanie groźnych plików © fot. mat. prasowe

Internauci narażeni są w sieci na wiele niebezpieczeństw, z których często nie zdają sobie sprawy. Naprzeciw potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom wychodzi przeglądarka Google Chrome, która – choć już ostrzega przed podejrzanym oprogramowaniem w momencie jego pobierania – teraz postanowiła iść krok dalej i zwracać uwagę również na rzekomo pożyteczne programy, które jednak zmieniają stronę startową czy inne ustawienia przeglądarki.

Przeczytaj także: Czy przeglądarki internetowe są bezpieczne?

Google zdaje sobie sprawę, jak wielkim problemem są takie zwodnicze pliki i jak bardzo są nielubiane przez użytkowników Internetu.

Moheeb Abu Rajab, Inżynier Bezpieczeństwa Google opublikował na oficjalnym blogu wpis informujący o nowych ostrzeżeniach: Zostanie wyświetlone ostrzeżenie w Przeglądarce Chrome za każdym razem, gdy będziemy nakłaniani do pobierania i instalacji takiego oprogramowania. Jeżeli nadal będziemy chcieli pobrać oprogramowanie mimo ostrzeżeń, możemy to zrobić z Listy Pobierania

Treść komunikatu


Jeszcze w tym tygodniu Google Chrome powinno rozpocząć wyświetlanie ostrzeżeń o programach, które będą chciały zmienić ustawienia przeglądarki bez naszej zgody. Na ekranie urządzenia użytkownika pojawi się komunikat: Chrome zablokował nazwapliku.exe, który może zmienić ustawienia twojej przeglądarki

Usługa Google Safe Browsing wyświetla więcej niż 3 miliony ostrzeżeń o pobieraniach każdego tygodnia, chroniąc użytkowników przed niebezpiecznymi stronami i pobieraniem. Jeżeli funkcja ta będzie działać poprawnie, to jej wprowadzenie wydaje się być bardzo dobrym posunięciem.

fot. mat. prasowe

Przeglądarka Chrome zaostrza blokowanie groźnych plików

Na ekranie urządzenia użytkownika pojawi się komunikat: Chrome zablokował nazwapliku.exe, który może zmienić ustawienia twojej przeglądarki.


Inne przeglądarki wezmą przykład z Chrome?


Nie wiadomo jeszcze, czy funkcja będzie dostępna dla innych przeglądarek i kiedy może zostać wprowadzona. Jednak według raportów, zespół Mozilla, tworzący program Firefox, wydaje się chętny do zaimplementowania nowej funkcji.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, że Google pracuje nad poprawą wykrywania potencjalnie niechcianego oprogramowania, zwłaszcza że Firefox wspiera Google Safe Browsing. Prowadzimy badania nad możliwością wprowadzenia nowego rozszerzenia, szczególnie, jeżeli może ono zmniejszyć ilość nieoficjalnego oprogramowania towarzyszącego kierowanego dla użytkowników Firefox oraz innych znanych firm publikujących ogłoszenia w Google ads

Rosnąca ochrona Google Chrome może działać obok innych rozwiązań – takich jak darmowy dodatek do przeglądarki Bitdefender TrafficLight, który zapewnia dodatkową ochronę przed zagrożeniami internetowymi.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: