eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Firefox jak Chrome? Zmiana wyglądu zaskoczyła

Firefox jak Chrome? Zmiana wyglądu zaskoczyła

2014-04-30 01:31

Firefox jak Chrome? Zmiana wyglądu zaskoczyła

Firefox © Firefox

Od 29 kwietnia dostępna jest najnowsza wersja przeglądarki Mozilla Firefox. Nowa odsłona Mozilli wprowadza wiele zmian, między innymi nowy interfejs czy nowe menu przeglądarki. Jest także zauważalnie szybsza niż jej poprzedniczki.

Przeczytaj także: Przeglądarka Chrome zaostrza blokowanie groźnych plików

Mozilla Firefox do dziś jest jedną z najbardziej popularnych darmowych przeglądarek internetowych. Od momentu pojawienia się Google Chrome, Firefox spadł na trzecie miejsce najczęściej używanych przeglądarek. Według większości badań, pierwszą pozycję zajmuje Chrome, drugą Internet Explorer.

W odpowiedzi na umacnianie się pozycji Google Chrome, twórcy Mozilli Firefox wprowadzili szereg zmian, które mają uczynić przeglądarkę konkurencyjną dla Chrome. Nowy Firefox jest uproszczony i bardziej intuicyjny względem starszej wersji.

Pierwszą, najbardziej widoczną zmianą jest nowy interfejs graficzny. Wszystkie karty mają jednakowy kolor, poza aktywną kartą, która jest podświetlona i wyróżniona na tle reszty kart.

Menu zostało przeniesione w prawy róg. W najnowszej wersji przeglądarki pojawiła się opcja „Dostosuj” („Customize”), pozwalająca na dowolne dodawanie i usuwanie elementów w menu, oraz zmianę ich położenia. Dodatkową opcją jest FirefoxSync – znana już z wcześniejszych wersji usługa pozwalająca na zapisanie swoich ustawień przeglądarki i późniejsze ich wczytanie na innym komputerze.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: