eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Poważna luka w zabezpieczeniach Internet Explorera

Poważna luka w zabezpieczeniach Internet Explorera

2014-04-29 09:59

Poważna luka w zabezpieczeniach Internet Explorera

IE niebezpieczny © igor - Fotolia.com

Microsoft poinformował o odkryciu luki w zabezpieczeniach Internet Explorera. Błąd pozwala na przejęcie kontroli nad komputerem użytkownika korzystającego z przeglądarki Microsoftu. Szczególnie narażone na ataki są osoby korzystające z Windowsa XP.

Przeczytaj także: Aktualizacja Internet Explorera dla Windows XP

Pierwsza informacja o błędzie w zabezpieczeniach Internet Explorera pojawiła się na stronie internetowej firmy FireEye. Firma poinformowała Microsoft o zagrożeniu, które obejmuje wszystkie wersje przeglądarki od IE 6.0 do IE 11.0. Według FireEye najczęściej atakowane są komputery z przeglądarkami od wersji 9.0 do 11.0.

Błąd opisany przez FireEye jest tzw. „zero-day exploited”, czyli błędem wykorzystywanym przez cyberprzestępców, o którym producent oprogramowania jeszcze nie wie, lub nie zdążył jeszcze go naprawić.

Microsoft zapowiedział wprowadzenie aktualizacji, która naprawi błąd. Będzie można ją pobrać niezależnie, lub razem z innymi aktualizacjami systemu. Nie dotyczy to użytkowników Windows XP. Od 8 kwietnia tego roku Microsoft nie wprowadza żadnych aktualizacji do tego systemu, zachęcając wszystkich użytkowników do przejścia na nowsze wersje Windows.

Luka jest na tyle poważna, że rząd Stanów Zjednoczonych zaapelował do obywateli, by nie korzystali z przeglądarki do momentu wprowadzenia aktualizacji.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: IE, Microsoft, Internet Explorer, luka, zabezpieczenia

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: