eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowa wersja przeglądarki Internet Explorer

Nowa wersja przeglądarki Internet Explorer

2006-05-04 00:03

Microsoft zrobił krok naprzód w kierunku ukończenia nowej wersji swojej popularnej przeglądarki Internet Explorer.

Przeczytaj także: IE: Luka w obsłudze tagu

Gigant oprogramowania udostępnił poprawioną wersję testową przeglądarki Internet Explorer 7. Proponuje bezpłatne wsparcie telefoniczne konsumentom w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Japonii, którzy decydują się ją wypróbować.

Microsoft stawia czoła rosnącej konkurencji ze strony przeglądarek takich jak Firefox, który już proponuje zaawansowane funkcje, takie jak przeglądanie wielu stron w jednym oknie aplikacji (tabbed browsing).

Ostateczna wersja przeglądarki Internet Explorer 7 zostanie prawdopodobnie udostępniona w drugiej połowie roku.

Testowanie niezawodności

W przeszłości Microsoft tylko zachęcał programistów do testowania wersji beta Internet Explorer 7. Ale teraz interesuje się użytkownikami komputerów, żeby pomóc im rozwiązać wszelkie problemy z przeglądarką.

"Wierzymy, że Internet Explorer 7, nawet w jej fazie beta, jest znaczącym postępem i chcemy, żeby tak wiele osób jak to tylko możliwe wypróbowało ją i używało jej" - powiedział przedstawiciel zespołu programistów przeglądarki.
"IE 7 została uzupełniona i przeszła znaczące testy kompatybilności i niezawodności. Ludzie (szczególnie entuzjaści technologii) będą z niej zadowoleni" - dodał.

Microsoft stwierdził, że nowa wersja zajęła się problemami atakowania stron bankowych i newsowych. Została także zaprojektowana tak, żeby być bardziej bezpieczną niż obecna wersja, z wbudowaną ochroną przeciwko "złośliwemu oprogramowaniu" i atakom typu "phising".

Rywalizacja przeglądarek

Chociaż nowe oprogramowanie w wersji beta jest doskonalsze niż poprzednia wersja, klienci są informowani, że nadal jest to wersja testowa i może spowodować zakłócenia z innym oprogramowaniem. Internet Explorer jest najczęściej używaną przeglądarką internetową, ale jej udziały w rynku zostały ograniczone przez pojawienie się nowych przeglądarek, takich jak Firefox i Opera, które są uważane za bardziej bezpieczne.

Według szacunków Firefox jest używany przez około 10 proc. użytkowników Interentu.

Przeglądarka Internet Explorer 7 powinna się pojawić pod koniec roku. Mniej więcej w tym samym czasie powinna być dostępna nowa wersja systemu operacyjnego Windows, nazwana Vista, dla użytkowników biznesowych.

oprac. : Marta Kamińska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: