eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Polski Internet Explorer 8.0 dostępny

Polski Internet Explorer 8.0 dostępny

2009-03-28 12:21

Firma Microsoft przedstawiła pierwszą polską wersję przeglądarki Internet Explorer 8.0 PL, która została przygotowana wraz z Onet.pl, Allegro.pl i Nasza-Klasa.pl. Każdy z serwisów partnerskich udostępnił swoje wersje nowej przeglądarki.

Przeczytaj także: Windows Internet Explorer 8 RC1

Podczas przygotowań partnerzy analizowali zachowania swoich użytkowników. Na tej podstawie zostały wprowadzone funkcjonalności. Częściami wspólnymi wprowadzonych zmian są spersonalizowane do każdego z serwisów partnerskich obiekty Web Slice, akceleratory oraz wyszukiwarki.

Internet Explorer 8.0 PL jest zintegrowany z serwisami, a nie na odwrót jak było do tej pory. W przypadku Naszej-Klasy zaimplementowana wyszukiwarka po zalogowaniu do serwisu pozwala wyszukiwać znajomych, którzy mają swoje profile wśród społeczności Naszej-Klasy. Wpisując znane informacje na temat kolegów, których poszukujemy, przeglądarka automatycznie zasugeruje osoby i pozwoli na przejście do ich profili.

Akceleratory w nowym Internet Explorer usprawniają poruszanie się po Internecie, np. za pomocą kliknięcia można przesłać wiadomość znajomym z Naszej-Klasy z artykułem na Onet.pl lub aukcją na Allegro. Jeżeli zainteresuje nas recenzja jakiegoś produktu, przy pomocy akceleratora sprawdzimy czy jest oferowany na aukcjach Allegro. Jeżeli chcemy pogłębić naszą wiedzę o sprawie, której dotyczy czytany przez nas artykuł, to dzięki akceleratorowi otrzymamy zestaw wiadomości opublikowanych na ten temat na portalu Onet.pl

Obiekty Web Slice to możliwość obserwowania online bez potrzeby odświeżania obrazu zmian w danej części serwisu internetowego. Może to być skrzynka pocztowa Naszej-Klasy, dział wiadomości gospodarczych Onet.pl na pierwszej stronie portalu, czy aukcja na Allegro. Funkcja ta przypomina czytnik RSS.

Ponadto pole szybkiego wyszukiwania w Internet Explorerze 8.0 umożliwia użytkownikom wyszukanie interesujących ich treści, zwiększając prawdopodobieństwo otrzymania trafnych wyników. W miarę, jak użytkownik wpisuje poszukiwaną frazę, otrzymuje przygotowane przez wyszukiwarkę sugestie, łącznie z obrazami. Ponadto pole szybkiego wyszukiwania uwzględnia wyniki z listy ulubionych zakładek użytkownika oraz z historii przeglądania. W wersji RC1 pojawiła się możliwość przełączenia między ulubionymi wyszukiwarkami za pomocą kliknięcia w ikonę poniżej sugerowanych zapytań do wyszukiwarki.

Partnerskie wersje przeglądarki Internet Explorer 8 są dostępne pod adresami:
  • Allegro.pl –
  • Nasza-Klasa.pl –
  • Onet.pl –

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: