eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Internet Explorer 9 w wersji RC

Internet Explorer 9 w wersji RC

2011-02-14 10:25

Po wielomiesięcznych pracach z udziałem milionów testerów na całym świecie, Internet Explorer 9 osiągnął status Releace Candidate (RC). Deweloperzy mogą już przystąpić do tworzenia nowych stron w pełni wykorzystujących nową przeglądarkę, a użytkownicy cieszyć się siecią pobierając wersję RC ze strony beatyoftheweb.com.

Przeczytaj także: Premiera Internet Explorer 9

Wersja RC powstała po uwzględnieniu opinii na temat wersji beta. Użytkownicy zauważą wzrost wydajności, bardziej przejrzysty układ interfejsu, który kładzie nacisk na ulubione witryny, wygodniejsze zarządzanie kartami, ulepszone opcje przypinania i mniej powiadomień, które wydobywają z witryn to, co najlepsze.

Internet Explorer 9 w wersji RC zawiera aktualizacje wprowadzone z myślą o deweloperach, które zwiększają ogólną szybkość przeglądarki, kładą nacisk na witryny i rozbudowują obsługę HTML5, jednocześnie gwarantując, że witryny pozostaną zgodne z przeglądarką bez zmian znakowania.

Internet Explorer 9 jest pierwszą przeglądarką Microsoft, w opracowaniu której czynny udział wzięli beta testerzy. Od momentu publicznej prezentacji wersji beta, Microsoft regularnie umieszczał w sieci kolejne przeglądy platformy (platform preview), które prezentowały poszczególne możliwości platformy. W siódmej odsłonie zaktualizowany został silnik Chakra do obsługi skryptów Java.

Chakra równolegle interpretuje, kompiluje i wykonuje kod, wykorzystując wiele rdzeni procesora, co zapewnia znaczny wzrost szybkości przeglądarki. W wersji RC wprowadzono także dodatkowe optymalizacje wydajności.

Wersja RC uwzględnia również te uwagi ze strony beta testerów, które dotyczyły interfejsu przeglądarki. Dzięki nim mniej ważne powiadomienia będą automatycznie ignorowane, aby skierować uwagę użytkowników na te o wyższym priorytecie i zagwarantować, że przeglądarka nie będzie przeszkadzała w pracy. Wprowadzono również możliwość umieszczania zakładek kart w innym niż pasek adresu wierszu, co zapewnia więcej miejsca. Teraz można też przypiąć wiele stron głównych w jednej przypiętej witrynie i otwierać kilka stron jednocześnie, co ogranicza bałagan na pasku zadań i umożliwia dostęp do ulubionych witryn jednym kliknięciem.

Zgodność operacyjna

Zarówno deweloperzy, jak i użytkownicy przeglądarek, chcą cieszyć się piękniejszą siecią nie martwiąc się o przyszłe modernizacje przeglądarki, której używają. Dlatego też Internet Explorer 9 RC wspiera nowe standardy projektowania stron internetowych, w tym geolokalizację, dzięki której aplikacja internetowa może sprawdzić bieżące położenie geograficzne komputera z Internet Explorerem, a następnie dostosować treść strony do tego położenia. Przeglądarka obsługuje również odtwarzanie wideo H.264 z wykorzystaniem znacznika video HTML5, a także wideo WebM (jeśli w Windows zainstalowany jest kodek VP8).

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Internet Explorer 9 RC oddaje swoim użytkownikom kontrolę nad prywatnością i bezpieczeństwem. To oni decydują o tym, jak ich osobiste informacje są współdzielone i obserwowane przez innych. Wersja RC, poza ochroną przed wieloma postaciami śledzenia internetowego (Tracking Protection), została dodatkowo uzupełniona o cztery listy ochrony przed śledzeniem, w których użytkownik może określić, które „witryny trzecie” mogą obserwować jego aktywność w Internecie. Listy te zostały przygotowane przez partnerów firmy Microsoft, takich jak Abine i PrivacyChoice.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: