eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowa wersja Microsoft Internet Explorer'a

Nowa wersja Microsoft Internet Explorer'a

2005-02-16 13:44

Nowa wersja Microsoft Internet Explorer'a

© fot. mat. prasowe

Microsoft oficjalnie przedstawił plany wypuszczenia nowej wersji swojej przeglądarki internetowej Internet Explorer. Gates powiedział, że przeglądarka zapewni użytkownikom m.in. większe bezpieczeństwo.

Przeczytaj także: Internet Explorer 9 w wersji RC

fot. mat. prasowe

Zapowiedź Microsoftu jest związana z trzyletnią kampanią, która ma doprowadzić do lepszego zabezpieczenia produktów firmy, które są najczęstszym celem ataków hakerów. Obecnie IE działa na około 90% komputerów komunikujących się w internecie. Przeglądarka, już w 7 edycji, będzie tworzona przede wszystkim z myślą o systemie Windows XP wraz z zestawem aktualizacji Service Pack2.

Próbna wersja IE 7 ma zostać udostępniona do „beta testów” latem tego roku, a ostateczny termin wprowadzenia oprogramowania na rynek nie został na razie określony. Specjaliści branży podkreślają, że jednym z głównych powodów zapowiedzenia nowej wersji przeglądarki Microsoftu jest coraz silniejsza pozycja produktów konkurencyjnych, w tym szczególnie przeglądarki Firefox.

Znając wcześniejsze produkty Microsoftu, warto się chwilę zastanowić nad pytaniem, czy wprowadzone do IE 7 nowe zabezpieczenia będą w rzeczywistości chronić internautów przed szkodnikami w sieci?
Przeczytaj także: Premiera Internet Explorer 9 Premiera Internet Explorer 9

oprac. : 4Press

Nowy Linux Red Hat Enterprise

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: