eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › IE 7 nie dla wszystkich!

IE 7 nie dla wszystkich!

2005-06-03 08:01

Gigant z Redmond opublikował informacje dotyczące wersji siódmej przeglądarki Microsoft Internet Explorer. Wśród nich znalazło się i miejsce na kontrowersje, jak się okazuje IE7 nie będzie pracował w systemie Win 2000.

Przeczytaj także: Nowa wersja Microsoft Internet Explorer'a

Dla większości internautów decyzja Microsoft’u jest zupełnie niezrozumiała, odcięcie użytkowników systemu Windows 2000 od nowej wersji przeglądarki jest rzeczą, której nikt się nie spodziewał. Internet Explorer 7, który ma być asem w rękawie korporacji jak widać nie będzie dostępny dla wszystkich.

Warto dodać, że w chwili obecnej ten oto system gości w domach ponad 12% internautów na całym świecie (w Polsce nieco mniej bo 7,3%).

Decyzja budzi kontrowersje choćby dlatego, iż odcinając się już na samym początku od 12% internautów ciężko będzie IE7 zrobić rewolucje wśród przeglądarek internetowych.

Nie jest tajemnicą, że spora grupa ludzi czeka z niecierpliwością na premierę przeglądarki Microsoft’u, liczą oni na większe bezpieczeństwo przy korzystaniu z systemu Windows 2000, który stosunkowo dosyć często pada ofiarą ataków.

Chris Wilson, menadżer projektu Internet Explorer 7 na oficjalnym blogu Microsoft’u napisał, że IE7 wymagać będzie systemu Microsoft XP SP2, bowiem niektóre zabezpieczenia integrować będą się tylko i wyłącznie z tym systemem operacyjnym, a dostosowanie ich do wymogów Windows 2000 byłoby bardzo pracochłonne.

oprac. : Przemysław Strzałka / Webdiary.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: