eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Przeglądarka Mozilla Firefox 3

Przeglądarka Mozilla Firefox 3

2008-06-18 11:39

Firma Mozilla udostępniła Firefoksa 3 - aktualizację swojej przeglądarki internetowej, dostępnej za darmo na zasadach open source. Nowa wersja przeglądarki została wyposażona m.in. w mechanizmy ochrony przed atakami internetowymi, takimi jak phishing.

Przeczytaj także: Mobilne przeglądarki: nadchodzi Firefox Mobile

Nowa wersja przeglądarki Firefox 3 dostępna jest w 50 językach i została wyposażona w pasek adresu, który “uczy się” z upływem czasu zachowań użytkownika i dopasowuje się do jego preferencji, oferując trafne podpowiedzi. Biblioteka Firefoksa 3 archiwizuje historię przeglądania, zakładki i etykiety, umożliwiając ich przeszukiwanie i organizowanie. Funkcja tworzenia zakładek i etykiet za pomocą kliknięcia upraszcza zapamiętywanie, wyszukiwanie i porządkowanie stron internetowych. Przeglądarka posiada także funkcję pełnoekranowego powiększania, która wyświetla zbliżenia dowolnego fragmentu strony.

Firefox 3 bazuje na platformie Gecko 1.9 i został wyposażony w mechanizmy ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i próbami oszustwa (phishingiem). Przeglądarka posiada także dostęp do informacji o tożsamości witryny, co pozwala sprawdzić, czy strona jest faktycznie tą, za którą się podaje. Dodatkowo użytkownicy mogą modyfikować swoją przeglądarkę za pomocą ok. 5000 dodatków, które umożliwiają m.in. bezpośrednie zarządzanie uczestnictwem w aukcjach internetowych, wczytywanie zdjęć cyfrowych, sprawdzanie prognozy pogody czy słuchanie muzyki przez przeglądarkę. Menadżer dodatków pomaga w ich wyszukiwaniu i instalowaniu.

Firefox 3 jest dostępny bezpłatnie w wersjach dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X. Przeglądarkę można pobrać ze strony .

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: