eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Przeglądarka Google Chrome dostępna

Przeglądarka Google Chrome dostępna

2008-09-03 10:59

Przeglądarka Google Chrome dostępna

Google Chrome © fot. mat. prasowe

Google zaprezentował 3 września 2008 r. nową, zbudowaną w oparciu o otwarte oprogramowanie, przeglądarkę Google Chrome. Nowa przeglądarka jest dostępna w wersji beta w 43 językach i posiada szereg nowych funkcjonalności, m.in. "nowe okno incognito".

Przeczytaj także: Google Chrome z kolejną aktualizacją

fot. mat. prasowe

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome została zaprojektowana aby umożliwić użytkownikom nawigację w sieci i przeszukiwanie informacji. Nowa przeglądarka posiada zintegrowany pasek wyszukiwarki i pasek adresowy, który pozwala na odnalezienie stron, przeważnie po wpisaniu kilku znaków na klawiaturze. Natomiast po otwarciu nowej karty w Google Chrome, użytkownicy zobaczą galerię najczęściej odwiedzanych przez siebie stron, a także rezultaty ostatnich wyszukiwań. Dodatkowo, aby zapamiętać stronę, do której użytkownik będzie chciał wrócić, wystarczy zaznaczyć gwiazdkę obok paska adresowego.

Przeglądarka Google Chrome została stworzona, aby zapewnić dostęp do zasobów sieci. Mechanizm działania przeglądarki stanowi wieloprocesową platformę zapewniającą stabilność i bezpieczeństwo. Każda karta przeglądarki działa odrębnie - uniezależnienie od siebie poszczególnych procesów powoduje, że w przypadku zawieszenia lub nieprawidłowej pracy jednej z kart, inne działają stabilnie i są aktywne, a użytkownicy mogą kontynuować pracę bez konieczności restartowania Google Chrome. Przeglądarka umożliwia także przeszukiwanie sieci bez zapisywania historii na komputerze – należy kliknąć symbol menu strony i wybrać opcję „nowe okno incognito”. Po zamknięciu okna w Google Chrome historia z tej sesji nie zostanie zapisana.

Google opracował również nowy silnik wyszukiwania JavaScript, V8, który przyspiesza działanie dostępnych obecnie aplikacji sieciowych oraz umożliwia też korzystanie z nowego typu aplikacji, których niektóre przeglądarki nie są w stanie obsłużyć. Przeglądarka Google Chrome została udostępniona jako projekt „open source".

Jak zainstalować Google Chrome? Przeglądarka Google Chrome jest dostępna w wersji beta dla Windows i można ją pobrać ze . Google Chrome dla użytkowników Maca i Linuxa zostanie udostępniony w najbliższych miesiącach.


oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: