eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Wirtualizacja: oferta Microsoft i Novell

Wirtualizacja: oferta Microsoft i Novell

2008-09-14 01:07

Firmy Microsoft Corp. i Novell poinformowały o dostępności wspólnego rozwiązania wirtualizacyjnego, zoptymalizowanego pod kątem heterogenicznych środowisk IT.

Przeczytaj także: Współpraca Windows i SUSE Linux

Nowa oferta odzwierciedla współpracę firm Microsoft i Novell, której efektem jest integracja środowisk SUSE Linux Enterprise i Microsoft Windows, zapewniająca współdziałanie oprogramowania opartego na otwartym dostępie do kodu źródłowego z oprogramowaniem Microsoft. Przedstawione rozwiązanie wirtualizacyjne wykorzystuje technologie opracowane przez obie firmy we wspólnej placówce Interoperability Lab, takie jak adaptery maszyn wirtualnych umożliwiające pracę SUSE Linux Enterprise Server w charakterze tzw. świadomego gościa w środowisku Windows Server 2008 Hyper-V, co zapewnia dobrą wydajność gości linuksowych.

Opracowane wspólnie rozwiązanie objęte jest wsparciem firm Microsoft i Novell oraz ich partnerów, takich jak Computer Integrated Services Company of New York LLC (CIS), Continental Resources Inc., Dell, Insight, Total Tec Systems Inc. oraz 21Vianet. Dell udostępni na swojej stronie internetowej, w zakładce "Novell", informacje o weryfikacji zgodności rozwiązania z serwerami kasetowymi i stelażowymi Dell PowerEdge.


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: