eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows 11 dostępny od 5 października

Windows 11 dostępny od 5 października

2021-09-01 00:15

Windows 11 dostępny od 5 października

Windows 11 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Microsoft poinformował, że Windows 11 będzie dostępny od 5 października 2021 roku. Nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży.

Przeczytaj także: Microsoft przedstawił Windows 11

11 kluczowych nowości w Windows 11

 1. Nowy wygląd i brzmienie są nowoczesne, świeże, przejrzyste i estetyczne.
 2. Nowy przycisk Start, który wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać ostatnie pliki bez względu na urządzenie, na którym je wcześniej przeglądałeś.
 3. Funkcje Snap Layouts, Snap Groups i Desktops zapewniają jeszcze wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej i optymalizację obszaru ekranu.
 4. Zintegrowany z paskiem zadań chat w Microsoft Teams zapewnia szybszy sposób kontaktu z innymi użytkownikami.
 5. Widgety, nowe spersonalizowane kanały wykorzystujące moc sztucznej inteligencji, zapewniają szybszy dostęp do informacji, na których Ci zależy. Dzięki światowej klasy wydajności, szybkości i funkcjom zwiększającym produktywność przeglądarki Microsoft Edge możesz zrobić więcej w sieci.
 6. Windows 11 uwalnia pełny potencjał sprzętowy i najnowsze technologie dla graczy, dzięki zastosowaniu DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Usługa Xbox Game Pass na PC lub Ultimate daje graczom dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na komputery PC z Windows 11 w niskiej cenie (XboX Game Pass jest sprzedawany oddzielnie).
 7. Windows 11 zapewnia dostęp do zupełnie nowego sklepu Microsoft Store o odświeżonym wyglądzie, który ułatwia wyszukiwanie i odkrywanie ulubionych aplikacji, gier, programów i filmów. Do Windows 11 i sklepu Microsoft Store zostaną wprowadzone aplikacje dostępne w systemie Android poprzez współpracę z firmami Amazon i Intel. Na początek zostanie udostępniona wersja preview dla programu Windows Insiders w ciągu najbliższych miesięcy.
 8. Windows 11 to najbardziej inkluzywna wersja systemu Microsoft, która została zaprojektowana przez osoby z niepełnosprawnością i z myślą o zapewnieniu jak największej dostępności za pomocą nowych usprawnień.
 9. Windows 11 otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Udostępniamy sklep Microsoft Store, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV) dodawanie własnych aplikacji i usprawniamy proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi. W łatwy sposób możesz odświeżyć wygląd i działanie wszystkich naszych aplikacji.
 10. System Windows 11 został zoptymalizowany pod kątem szybkości, wydajności, obsługi dotykowej, wykorzystania cyfrowego pióra oraz sterowania głosowego.
 11. Windows 11 to system operacyjny stworzony do pracy hybrydowej. Oferuje nowe, bezpieczne rozwiązania, które działają zgodnie z Twoimi potrzebami, a ich wdrażanie i zarządzanie nimi jest łatwe i intuicyjne. Przedsiębiorstwa mogą również przetestować system Windows 11 w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop lub, gdy będzie już ogólnie dostępny, w nowym systemie Windows 365.

Jak będzie wprowadzana aktualizacja Windows 11?


Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami, z naciskiem na jakość. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku.

Microsoft przewiduje, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku.

Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię o jego dostępności. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, wchodząc w Ustawienia > Windows Update i wybierając opcję „Sprawdź aktualizacje”.

fot. mat. prasowe

Windows 11 dostępny od 5 października

Od tego dnia, nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży.


Wkrótce ponownie będzie dostępna aplikacja PC Health Check, dzięki której sprawdzisz, czy Twój sprzęt kwalifikuje się do aktualizacji. W międzyczasie, możesz dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedzając stronę dotyczącą minimalnych wymagań Windows 11.

Jeśli przygotowujesz się do aktualizacji, ale dotychczas nie korzystałeś z OneDrive – zrób to dzisiaj. To najprostszy sposób na zabezpieczenie plików i najłatwiejszy sposób przejścia przez aktualizację i rozpoczęcie pracy na nowym sprzęcie.

Także aplikacja Microsoft Endpoint Manager pomoże w przygotowaniu do instalacji Windows 11 w środowisku pracy hybrydowej.

Microsoft poinformował, że system Windows 10 będzie wspierany do 14 października 2025 roku, a jego kolejna aktualizacja pojawi się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także: Pierwsze urodziny Windows 10 Pierwsze urodziny Windows 10

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: