eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows 10 od dziś

Windows 10 od dziś

2015-07-29 14:47

Windows 10 od dziś

Windows 10 dostępny od dziś © peshkov - Fotolia.com

Windows 10, nowy system Microsoft jest już dostępny w 190 państwach, w 111 językach, jako bezpłatne uaktualnienie dla urządzeń funkcjonujących na systemach Windows 7 oraz Windows 8.1, a także nowych komputerach osobistych oraz tabletach.

Przeczytaj także: Windows 10 będzie darmowy

Windows 10 jest bezpłatny, a w jego tworzeniu wzięło udział ponad 5 mln użytkowników. Jest on dostarczany w modelu usługowym (Windows as a service), dzięki czemu będzie na bieżąco aktualizowany o innowacyjne funkcje oraz udoskonalone zabezpieczenia.

W nowym systemie Microsoft na szczególną uwagę zasługują:
  • Cortana – osobisty, cyfrowy asystent, rozszerzający możliwości Twojego telefonu, komputera oraz tabletu, dzięki któremu odnalezienie poszukiwanych informacji jest proste i odbywa się w mgnieniu oka.
  • Microsoft Edge – całkowicie nowa przeglądarka internetowa, która jest bardziej spersonalizowana, a przy tym elastyczna, wydajna oraz dopasowana do wszystkich urządzeń z Windows 10. Umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie stron internetowych, zaznaczanie interesujących treści, dodawanie komentarzy oraz łatwe dzielenie się takimi notatkami ze znajomymi.
  • Integracja z konsolą Xbox – dzięki aplikacji Xbox gracze mogą rejestrować, udostępniać oraz edytować najlepsze momenty z gier za pomocą Game DVR, grać w nowe gry z przyjaciółmi na różnych urządzeniach oraz streamować gry bezpośrednio z konsoli Xbox One na swoje tablety i komputery osobiste z systemem Windows 10.
  • Start – przycisk Start oraz pasek zadań umożliwią natychmiastowy dostęp do treści najważniejszych dla użytkownika. Z pewnością będą także stanowiły znajome elementy interfejsu dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8

Od dziś użytkownicy będą powiadamiani o czekającej na nich darmowej aktualizacji do Windows 10, a nowe urządzenia z tym systemem stopniowo będą pojawiały się w sklepach.

Przeczytaj także: Pożegnanie z Windows 7 Pożegnanie z Windows 7

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: