eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows 10 zamiast Windows 9

Windows 10 zamiast Windows 9

2014-10-01 11:29

Windows 10 zamiast Windows 9

Windows 10 © Microsoft

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Wraca menu "Start", na wszystkie urządzenia będą takie same aplikacje, Windows staje się "jednością", a najważniejsze będą urządzenia mobilne i praca w chmurze - oto wizja jaka towarzyszyła premierze najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu.

Przeczytaj także: Windows 9: powróci menu Start i pulpit?

Gigant z Redmond zaskoczył wszystkich nazwą - spodziewano się bowiem premiery Windows 9. Tymczasem Microsoft zaprezentował system operacyjny z numerem 10. Według przedstawicieli firmy chodzi o "jedynkę", wskazującą na ideę jedności nowej wersji, jej uniwersalności i elastyczności w dostosowywaniu się do różnych urządzeń. Można pokusić się też o wyjaśnienie, w postaci "powrotu do tradycji", który symbolizuje także przywrócenie w Windows 10 nieobecnego w jego poprzedniku (i występującego we wszystkich wcześniejszych wersjach) menu Start. Właśnie jego brak należał do najbardziej oprotestowywanych przez użytkowników innowacji w Windows 8.

fot. Microsoft

Wraca menu Start

Protesty użytkowników Windows 8 odniosły stały skutek


W Windows 10 pozostaje kafelkowy interfejs o nazwie Metro, jednak zostanie on wzbogacony o kolejną "historyczną" funkcjonalność czyli tradycyjne okna. Ekran startowy ma być przyjazny zarówno dla osób posługujących się gestami jak i myszką.

fot. Microsoft

Windows 10

System operacyjny Windows 10 ma łączyć "stare" z "nowym".


Z nowości warto wymienić obsługę wielu pulpitów, która ma pomóc użytkownikowi w łatwym przełączaniu się pomiędzy zbiorami aplikacji.

fot. Microsoft

Pulpit

Ciekawie zapowiada się funkcjonalność umożliwiająca korzystanie z kilku pulpitów.


Nowy system ma trafić na rynek w przyszłym roku, choć nie podano jeszcze dokładnej daty. Wiadomo natomiast, że Windows 10 będzie kolejnym systemem dla wszystkich urządzeń - zastępując nie tylko Windows 8 ale także Windows Phone. Microsoft zapowiedział też utworzenie jednego sklepu z aplikacjami zarówno desktopowymi i mobilnymi.

Przeczytaj także: Pożegnanie z Windows 7 Pożegnanie z Windows 7

oprac. : Joanna Gacka / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: