eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows 10 Pro Insider Preview 10122

Windows 10 Pro Insider Preview 10122

2015-05-22 12:44

Windows 10 Pro Insider Preview 10122

Windows 10 © fot. mat. prasowe

Microsoft intensywnie pracuje nad swoim najnowszym systemem, którego premiera zapowiedziana jest na miesiące letnie bieżącego roku. Czasu pozostało więc niewiele. Gigant wypuścił właśnie kolejną odsłonę Windows 10 Pro Insider Preview, tym razem z numerem 10122. Na uwagę zasługują zwłaszcza zmiany wprowadzone w przeglądarce Windows Edge, a także poprawione menu Start.

Przeczytaj także: Microsoft Redstone – następca Windows 10?

Microsoft kończy już pracę nad Windowsem 10, dlatego trudno spodziewać się jakichś rewolucyjnych zmian w najnowszej odsłonie systemu – będą to raczej drobne poprawki dopieszczające dzieło i nadające mu ostateczny kształt.

Jakie nowości znajdziemy w Windows 10 Pro Insider Preview 10122? Warto wymienić kilka ważniejszych punktów.

Przeglądarka Windows Edge (Projekt Spartan) została wzbogacona o nową kartę, która oferuje szybki dostep do najczęściej odwiedzanych stron, wyszukiwarki, informacji z portalu MSN czy historii przeglądania. To jednak nie wszystko – użytkownik może przypinać strony do menu Start, a także skorzystać z trybu prywatności. Jeżeli ktoś nie lubi witryn generujących dźwięki, wyświetlany na kartach znacznik uchroni go przed wejściem na taką stronę. Usprawniono również silnik Chakra (odpowiedzialny za przetwarzanie kodu JavaScript), dzięki czemu przeglądarka ma działać znacznie szybciej.

Menu Start trochę zmieniło wygląd – Ustawienia i Menadżer Plików zostały przeniesione do dolnej lewej części. Zniknął przycisk służący do przełączania menu w tryb pełnoekranowy (znajdziemy go w ustawieniach Personalizacji w pozycji Ustawień Start). Drobnych zmian wyglądu doczekało się także menu kontekstowe.

Większe kafelki w trybie pełnoekranowym oraz domyślnie schowana lewa część Menu Start (dostęp do niej zyskujemy klikając ikonę w lewym górnym rogu) to kolejne poprawki, z jakimi spotkamy się w nowej odsłonie Windowsa 10 Pro Insider Preview.

Ostatnią zasługującą na uwagę zmianą jest sposób zarządzania aplikacjami. Osoby, które zdecydują się na aktualizację systemu do najnowszej wersji, już podczas instalacji będą mogły zmienić używane domyślnie programy na aplikacje oferowane przez Windows 10. W innych przypadkach użytkownik zostanie powiadomiony o zmianie domyślnego programu w momencie uruchomienia określonych plików.

Przeczytaj także: Pożegnanie z Windows 7 Pożegnanie z Windows 7

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: