eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security 2015

ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security 2015

2014-10-22 15:15

ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security 2015

Nowe wersje ESET © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Najnowsze edycje ESET NOD32 Antivirus oraz pakietu ESET Smart Security – rozwiązań firmy ESET chroniących komputer przed złośliwym oprogramowaniem, są już dostępne. Teraz ESET Smart Security zapobiegnie między innymi dołączeniu do sieci komputerów zombie, a także ochroni przed zagrożeniami typu lockscreen, jak również tymi, które wykorzystują luki w aplikacjach i programach.

Przeczytaj także: ESET Smart Security 8 i ESET NOD32 Antivirus 8 w wersji beta

Nowe edycje ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security adresowane są do użytkowników domowych i małych firm (do 4 stanowisk). Rozwiązania ESET wykrywają nie tylko znane, ale również niezidentyfikowane jeszcze zagrożenia, wykorzystując do tego mechanizmy sztucznej inteligencji i opartego na chmurze systemu reputacji plików ESET Live Grid. Ten ostatni sprawdza bezpieczeństwo podejrzanych plików i zapisuje informacje o ewentualnych zagrożeniach w chmurze. Przy kolejnym skanowaniu program ESET porównuje dany plik z informacją zapisaną w ESET Live Grid, dzięki czemu cały proces trwa krócej.

fot. mat. prasowe

Nowe wersje ESET

Firma ESET udostępniła już nowe wersje swoich programów antywirusowych - ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security


Co oferują programy?


ESET Smart Security zapewni użytkownikowi ochronę antywirusową i antyspyware, ochronę przed pułapkami phishingowymi, firewall, filtr antyspamowy (integrujący się z najpopularniejszymi programami do obsługi poczty elektronicznej) oraz funkcję kontroli rodzicielskiej, której ustawienia można dodatkowo zabezpieczyć hasłem. Program wyposażono również w zabezpieczenie ESET Anti-Theft, pomagające odszukać skradziony lub zgubiony komputer.

W ramach ESET NOD32 Antivirus użytkownik zyskuje ochronę antywirusową i antyspyware oraz zabezpieczenie przed pułapkami phishingowymi. Oba rozwiązania (ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus) udostępniają system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Programy posiadają również tzw. tryb gracza, dzięki któremu rozwiązania ESET ukrywają wszystkie swoje komunikaty i wstrzymują zadania określone harmonogramem w chwili, gdy użytkownik uruchamia dowolny program w trybie pełnoekranowym. Aplikacje pozwalają również zarządzać nośnikami wymiennymi, m.in. możliwe jest blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

Eksperci ESET tworząc najnowsze wersje swoich rozwiązań zwrócili szczególną uwagę na dwa typy złośliwego oprogramowania. Pierwszy to złośliwe aplikacje, które wykorzystują luki w zainstalowanych programach lub podatności w popularnych protokołach sieciowych. Drugi typ to zagrożenia przyłączające komputer do tzw. sieci zombie, czyli grupy komputerów realizujących polecenia cyberprzestępców. Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo przed tymi zagrożeniami, ESET ulepszył funkcję blokowania programów typu exploit i dodał nową funkcjonalność.
 • Blokada programów typu exploit (w ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security)

  Chroni przed zagrożeniami wykorzystującymi luki w aplikacjach, np. w czytnikach PDF, programach do obsługi poczty elektronicznej, komponentach MS Office oraz aplikacjach opartych o Java. Zabezpiecza m.in. przed zagrożeniami typu lockscreen, które blokują dostęp do komputera i żądają od użytkownika okupu w zamian za usunięcie blokady.

  fot. mat. prasowe

  Blokada programów typu exploit

  Blokada chroni użytkowników m.in. przed zagrożeniami wykorzystującymi luki w aplikacjach opartych o Java

 • Ochrona przed botnetami (w ESET Smart Security)

  Zabezpiecza przed zagrożeniami, które bez wiedzy i zgody użytkownika przyłączają komputer do tzw. sieci botnet – sieci komputerów, które wykonują polecenia cyberprzestępcy – m.in. masowo wysyłają spam lub atakują serwery banków.

  fot. mat. prasowe

  Ochrona przed botnetami

  ESET Smart Security chroni przed przyłączeniem do sieci tzw. komputerów zombie, które wykonują polecenia cyberprzestępcy.


ESET udostępnia również użytkownikom skaner mediów społecznościowych, czyli samodzielne narzędzie przeznaczone do ochrony kont użytkowników Facebooka i Twittera. Aplikacja, instalowana na profilu użytkownika, poza ochroną przed wpisami zawierającymi złośliwe odnośniki (informuje o tym za pomocą wiadomości e-mail) pomaga w ocenie i poprawie poziomu prywatności internauty na Facebooku i Twitterze. Pozwala również sprawdzać, do jakich informacji o użytkowniku mają dostęp inne osoby korzystające z serwisu oraz które z zainstalowanych aplikacji żądają dostępu do prywatnych danych. Narzędzie można obsługiwać z poziomu serwisu społecznościowego lub za pośrednictwem platformy my.eset.com.

Pakiet ESET Smart Security wyposażony jest w zabezpieczenie ESET Anti-Theft, które umożliwia lokalizację skradzionego lub zgubionego laptopa. Po zalogowaniu do serwisu my.eset.com właściciel urządzenia może m.in. śledzić lokalizację utraconego sprzętu na mapach Google Maps, identyfikować jego adres IP oraz nagrać wizerunek potencjalnego złodzieja dzięki kamerze wbudowanej w urządzenie. Anti-Theft umożliwia także wykonanie tzw. zrzutów ekranu ze skradzionej maszyny. Jeśli złodziej urządzenia zaloguje się na skradzionym sprzęcie do swojej poczty lub serwisu społecznościowego, właściciel ma szansę poznać jego tożsamość. Co ważne, po zgłoszeniu utraty sprzętu w serwisie my.eset.com, ESET Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika – w ten sposób blokowany jest dostęp do plików i korespondencji właściciela.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: