eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Antywirusy ESET w nowych wersjach – jest kilka niespodzianek

Antywirusy ESET w nowych wersjach – jest kilka niespodzianek

2016-10-27 10:41

Antywirusy ESET w nowych wersjach – jest kilka niespodzianek

Antywirusy ESET w nowych wersjach © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

ESET prezentuje najnowsze wersje swoich programów antywirusowych, w tym udoskonalony ESET NOD32 Antivirus. Nowym produktem jest ESET Security Pack w wersji pozwalającej chronić 1 komputer i 1 urządzenie mobilne. W portfolio firmy ESET znajdziemy także pakiet bezpieczeństwa ESET Internet Security oraz ESET Smart Security Premium. Ochrona kamery internetowej, narzędzie do bezpiecznego zarządzania hasłami czy opcja szyfrowania danych to niektóre z nowych funkcji.

Przeczytaj także: Nowe rozwiązania ESET dla domu i małych firm

Firma ESET udostępniła właśnie nową edycję programu ESET NOD32 Antivirus i nowych w ofercie tego producenta produktów – pakietu ESET Internet Security i zabezpieczenia klasy premium dla komputerów z systemem Windows – ESET Smart Security Premium. Wszystkie rozwiązania korzystają z tego samego silnika antywirusowego, a także posiadają funkcję blokady programów typu exploit, wykorzystujących luki w popularnych programach i aplikacjach. Nowością we wszystkich rozwiązaniach jest ochrona przed atakami wykorzystującymi skrypty, czyli zagrożeniami próbującymi wykorzystać Windows Power Shell czy złośliwe skrypty Java, które mogę infekować system poprzez przeglądarkę internetową. Funkcja ta stanowi kolejną warstwę zabezpieczającą przed próbami infekcji zagrożeniami ransomware, szyfrującymi dostęp do komputera i żądającymi zapłaty za jego odblokowanie.

Dotychczasowy ESET Security Pack, pakiet programów przeznaczony do ochrony 3 komputerów (niezależnie od systemu operacyjnego - Windows, macOS, Linuks) i 3 smartfonów (z systemem Android), od teraz dostępny będzie również w wersji pozwalającej chronić 1 komputer i 1 urządzenie mobilne. W ramach pakietu ESET Security Pack, użytkownik może zamienić jedną licencję do ochrony smartfona/tabletu na aplikację, przeznaczoną do kontroli rodzicielskiej dla urządzeń mobilnych - ESET Parental Control. Aplikacja ta pomaga kontrolować sposób korzystania przez dzieci ze smartfonów i tabletów z Androidem oraz czuwać nad bezpieczeństwem dzieci, gdy te korzystają Internetu. ESET Parental Control pozwala również sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się dziecko.

Nowy w portfolio firmy ESET program ESET Internet Security ma stanowić rozbudowany pakiet bezpieczeństwa, który poza wspomnianymi wyżej funkcjami, ochroną antywirusową, funkcją antyspyware czy ochroną bankowości internetowej, oferuje kilka dodatkowych funkcjonalności. Wśród nich opcję kontroli bezpieczeństwa domowej sieci Wi-Fi. Program może przeskanować router w poszukiwaniu luk w zainstalowanym na nim oprogramowaniu, które mogłyby zostać wykorzystane przez cyberprzestępców. Wykrywa również zbyt łatwe hasło dostępowe do routera i sugeruje jego natychmiastową zmianę. Dodatkowo ESET Internet Security informuje o urządzeniach podłączonych do domowego routera. Program udostępnia także funkcję ochrony kamery internetowej. Opcja ta wykrywa i umożliwia blokowanie aplikacji i zagrożeń, które próbują uzyskać dostęp do kamery internetowej użytkownika. Pakiet oferuje także rozbudowaną funkcjonalność kontroli rodzicielskiej.

fot. mat. prasowe

ESET Security Pack

ESET Security Pack od teraz dostępny będzie również w wersji pozwalającej chronić 1 komputer i 1 urządzenie mobilne.


ESET Smart Security Premium to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w nowej ofercie producenta, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników komputerów. Oprócz wszystkich funkcji dostępnych w ESET Internet Security, rozwiązanie posiada dodatkowo funkcję ESET Secure Data, która pozwala zaszyfrować pliki znajdujące się na komputerze i dane zapisane na nośnikach wymiennych. Szyfrowanie odbywa się za pomocą silnego szyfru AES-256, wykorzystywanego m.in. przez wojsko. ESET Smart Security Premium posiada dodatkowo wbudowany Menedżer haseł, pozwalający przechowywać i generować nowe hasła. Narzędzie to pozwala automatycznie uzupełniać formularze logowania, danymi wprowadzonymi w menedżerze. Narzędzie jest dodatkowo zabezpieczane – dostęp do niego blokuje albo hasło, albo własnoręcznie utworzony przez użytkownika klucz USB, albo też smartfon, rozpoznawany dzięki protokołowi Bluetooth.

Najnowsze edycje rozwiązań ESET pracują w oparciu o system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid (bazujący na chmurze), znany z poprzednich wersji programów firmy ESET. Sam Live Grid stanowi system wczesnego ostrzegania. Jeśli gdzieś na świecie program ESET przechwyci podejrzany plik – zawierający np. nowego wirusa – w kilka chwil później miliony użytkowników rozwiązań ESET na całym globie zyskują przed tym zagrożeniem skuteczną ochronę.

Bezpłatne wersje testowe najnowszych programów firmy ESET można pobrać ze strony: http://www.eset.pl/Pobierz/Wersje_testowe

Najnowsze rozwiązania ESET dla użytkowników domowych i małych firm (1-4 stacje robocze):
  • ESET NOD32 Antivirus (program antywirusowy i antyspyware)
  • ESET Internet Security (pakiet bezpieczeństwa)
  • ESET Smart Security Premium (pakiet bezpieczeństwa klasy premium)
  • ESET Security Pack (1 komputer i 1 smartfon/tablet) – pakiet rozwiązań ESET
  • ESET Security Pack (3 komputery i 3 smartfony/tablety) – pakiet rozwiązań ESET

Nowe funkcje w rozwiązaniach ESET dla użytkowników domowych i małych firm (1-4 stacje robocze):
  • Ochrona sieci domowej (dostępne w: ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium) – pozwala przeskanować router w poszukiwaniu luk w zainstalowanym na nim oprogramowaniu, które mogłyby zostać wykorzystane przez cyberprzestępców. Dodatkowo oprogramowanie informuje o urządzeniach podłączonych do domowego routera i słabym haśle dostępowym do urządzenia.
  • Ochrona kamery internetowej (dostępne w: ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium) – wykrywa i umożliwia blokowanie aplikacji i zagrożeń, które próbują uzyskać dostęp do kamery internetowej użytkownika.
  • ESET Secure Data (dostępne wyłącznie w: ESET Smart Security Premium) – pozwala zaszyfrować pliki znajdujące się na komputerze i dane zapisane na nośnikach wymiennych.
  • Menedżer haseł (dostępne wyłącznie w: ESET Smart Security Premium) – przechowuje i generuje hasła do logowania się do usług online.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: