eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › ESET Smart Security 8 i ESET NOD32 Antivirus 8 w wersji beta

ESET Smart Security 8 i ESET NOD32 Antivirus 8 w wersji beta

2014-08-11 12:11

ESET Smart Security 8 i ESET NOD32 Antivirus 8 w wersji beta

ESET NOD32 Antivirus 8 - okno główne programu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Sympatycy rozwiązań zabezpieczających ESET mogą już przyjrzeć się najnowszemu oprogramowaniu tej firmy - na rynku pojawiły się właśnie testowe wersje programu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 8 oraz pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security 8. Ostatni został wzbogacony m.in. o funkcjonalność chroniącą użytkownika przez botnetami.

Przeczytaj także: ESET Smart Security 7 i ESET NOD32 Antivirus 7

ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus to rozwiązania, przeznaczone dla użytkowników domowych i małych firm (do 4 stanowisk komputerowych). Znane użytkownikom m.in. za sprawą niemal niezauważalnego działania i skutecznej ochrony przed zagrożeniami, również tymi, na które nie stworzono jeszcze odpowiednich szczepionek (tzw. sygnatur). Oba rozwiązania stanowią wyjątkowo solidną ochronę przed phishingiem, czyli próbami podszywania się pod banki i zaufane serwisy WWW w celu wyłudzenia danych. Skuteczność tego typu ochrony potwierdził m.in. test niezależnej organizacji badawczej AV-Comparatives, w którym program firmy ESET uzyskał pierwsze miejsce.

Wersje testowe najnowszych rozwiązań firmy ESET pracują (podobnie jak poprzednie) w oparciu o system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid oraz w oparciu o system HIPS, który zapobiega włamaniom i niechcianej aktywności na chronionym komputerze. ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8 korzystają z zaawansowanego skanera pamięci, który blokuje skomplikowane zagrożenia, czyli takie, które próbują maskować swoją obecność przed antywirusami. Nową generację programów firmy ESET wyposażono także w udoskonaloną funkcję ochrony przed programami typu exploit, dzięki której blokowane są zagrożenia, próbujące wykorzystać luki w oprogramowaniu (np. w czytnikach plików PDF) – od teraz również luki w aplikacjach pisanych w języku Java. Nowością dostępną wyłącznie w pakiecie ESET Smart Security 8 jest funkcjonalność, dzięki której użytkownik zyskuje ochronę przed botnetami. Ochrona ta bazuje na analizie protokołów sieciowych, za sprawą której program potrafi zidentyfikować i zablokować te zagrożenia, które próbują uzyskać dostęp do chronionej stacji roboczej. W ten sposób eliminowane są również złośliwe konie trojańskie, za pośrednictwem których cyberprzestępcy mogą sterować maszyną użytkownika niczym animator marionetką.

fot. mat. prasowe

ESET NOD32 Antivirus 8 - okno główne programu

Testy ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8 powinny być przeprowadzane wyłącznie przez zaawansowanych użytkowników, na komputerach, które nie zawierają cennych danych.


Warto przypomnieć, że ESET Smart Security, prócz ochrony antywirusowej i zabezpieczenia w postaci firewalla, jest wyposażony w moduł kontroli rodzicielskiej oraz narzędzie Anti-Theft. To ostatnie pozwala w razie zgubienia lub kradzieży chronionego komputera, na zlokalizowanie utraconej maszyny, wyświetlając jej pozycję na mapach Google, a także na zarejestrowanie wizerunku osoby korzystającej z utraconego urządzenia.

fot. mat. prasowe

ESET Smart Security 8 - okno główne programu

ESET Smart Security, prócz ochrony antywirusowej i zabezpieczenia w postaci firewalla, jest wyposażony w moduł kontroli rodzicielskiej oraz narzędzie Anti-Theft.


Wersje testowe ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8, dostępne wyłącznie w języku angielskim, można pobrać ze strony http://eset.pl/v8beta

Firma ESET przypomina, że wersje beta nie posiadają jeszcze wszystkich funkcjonalności, które przewidziano dla wersji finalnych. Testy ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8 powinny być przeprowadzane wyłącznie przez zaawansowanych użytkowników, na komputerach, które nie zawierają cennych danych. Producent oraz dystrybutorzy rozwiązań firmy ESET nie świadczą pomocy technicznej dla rozwiązań w wersji beta.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: