eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowe wersje ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus

Nowe wersje ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus

2010-04-22 10:51

Firma ESET, producent proaktywnych programów antywirusowych chroniących zarówno przed znanymi, jak i nierozpoznanymi jeszcze zagrożeniami, udostępniła najnowsze wersje 4.2 swoich rozwiązań - pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus.

Przeczytaj także: ESET NOD32 Antivirus 4 dla Mac OS X i Linux

Wśród nowości wersji 4.2 pakietu ESET Smart Security producent wymienia m.in. profile zapory osobistej, dzięki którym możliwe jest szczegółowe skonfigurowanie sposobu działania firewalla i dopasowanie trybu jego pracy do aktywności podejmowanych przez użytkownika. W ten sposób restrykcyjność zapory osobistej może być większa w momencie korzystania z komputera służbowo, a mniejsza w chwili, gdy użytkownik gra z przyjaciółmi za pośrednictwem Internetu. Definiowanie poszczególnych profili zapory jest bardzo proste, a przełączanie się pomiędzy nimi może następować albo z inicjatywy użytkownika, albo automatycznie. W nowej wersji ESET Smart Security rozwinięto również funkcjonalność tzw. Strefy Zaufanej, identyfikującej sieć, do której użytkownik się podłącza i dopasowującej do wykrytej sieci poziom zabezpieczeń. Teraz funkcjonalność ta umożliwia bardzo szczegółowe zdefiniowanie warunków, za pomocą których program rozpoznaje czy dana sieć jest znana i bezpieczna, czy też nie.

Zarówno ESET Smart Security jak i ESET NOD32 Antivirus w wersji 4.2. wspierają narzędzie Windows Automated Installation Kit 2.0, umożliwiające stworzenie płyty ratunkowej pomocnej w wypadku awarii najnowszego systemu operacyjnego Windows 7. W obu rozwiązaniach przebudowano również skaner protokołu HTTP, dzięki czemu sprawdzanie przeglądanych przez użytkownika witryn pod kątem obecności zagrożeń odbywa się teraz jeszcze szybciej. W ESET Smart Security dodano także integrację ochrony antyspamowej z programem Mozilla Thunderbird 3.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: