eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › ESET Smart Security 7 i ESET NOD32 Antivirus 7

ESET Smart Security 7 i ESET NOD32 Antivirus 7

2013-10-18 09:22

ESET Smart Security 7 i ESET NOD32 Antivirus 7

ESET Smart Security 7 - pudełko © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Firma ESET udostępniła najnowsze edycje swoich programów - pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus. Oba produkty wzbogacono o nowe technologie, które wzmacniają ochronę użytkownika przed wirusami i atakami, wykorzystującymi luki w zainstalowanych aplikacjach. Do dyspozycji użytkowników oddano również nową wersję skanera mediów społecznościowych - teraz z ochrony mogą korzystać nie tylko użytkownicy Facebooka, ale również Twittera.

Przeczytaj także: Nowe wersje ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus

Bazując na danych z raportu Gartnera, niezależnej firmy badawczej i doradczej z zakresu IT, w ubiegłym roku, w Polsce, największy udział w sprzedaży aplikacji antywirusowych (dla użytkowników domowych, małych i dużych firm) uzyskała firma ESET - producent pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus. Właśnie teraz na rynek trafiają najnowsze edycje tych popularnych programów, adresowane do użytkowników domowych i niewielkich firm (ochrona do czterech komputerów). Podobnie jak poprzednie kompilacje, również najnowsze edycje cechuje wyjątkowo lekka architektura, dzięki której działanie programów pozostaje niemal niezauważalne dla użytkownika i chronionego komputera. Szybkość rozwiązań firmy ESET to także zasługa korzystania z mechanizmów sztucznej inteligencji i opartego na chmurze systemu reputacji plików ESET Live Grid. Ten ostatni skraca czas skanowania dysków chronionego komputera, dzięki weryfikowaniu poziomu bezpieczeństwa plików w chmurze.

Same rozwiązania ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus ESET zapewniają użytkownikowi ochronę przed różnego typu zagrożeniami komputerowymi, zarówno tymi znanymi, jak i nowymi, dotąd niezidentyfikowanymi. W wypadku ESET Smart Security użytkownik otrzymuje kompletny pakiet bezpieczeństwa, zapewniający ochronę antywirusową i antyspyware, ochronę przed pułapkami phishingowymi, firewall, filtr antyspamowy (integrujący się z najpopularniejszymi programami do obsługi poczty elektronicznej) oraz funkcję kontroli rodzicielskiej, pomagającą chronić najmłodszych użytkowników komputerów przed niewłaściwymi treściami w sieci. Ustawienia tej ostatniej funkcji można dodatkowo zabezpieczyć hasłem. Program wyposażono również w zabezpieczenie ESET Anti-Theft, które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. W wypadku ESET NOD32 Antivirus użytkownik zyskuje ochronę antywirusową i antyspyware oraz zabezpieczenie przed pułapkami phishingowymi.

fot. mat. prasowe

ESET NOD32 Antivirus 7 - okno programu

W wypadku ESET NOD32 Antivirus użytkownik zyskuje ochronę antywirusową i antyspyware oraz zabezpieczenie przed pułapkami phishingowymi.


Warto podkreślić, że eksperci z firmy ESET, projektując nowe edycje swoich rozwiązań, skupili się na zapewnieniu użytkownikom ochrony przed skomplikowanymi zagrożeniami, które coraz częściej atakują komputery na całym świecie. Mowa o dwóch typach złośliwych programów. Pierwszym są wirusy, które poprzez wielokrotne spakowanie lub szyfrowanie, próbują oszukać skanery typowych programów antywirusowych i uniknąć w ten sposób wykrycia. Drugim typem takich zagrożeń są aplikacje, które atakują luki w zainstalowanych programach lub podatności w popularnych protokołach sieciowych. Skuteczna walka z tego typu zagrożeniami wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, w tym celu ESET zaprojektował i dodał do nowych wersji swoich produktów trzy nowe technologie:
  • Blokada programów typu exploit - zabezpieczenie, zapewniające ochronę przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w aplikacjach (np.: w czytnikach PDF, programach do obsługi poczty elektronicznej oraz w komponentach MS Office). Zabezpiecza m.in. przed zagrożeniami typu lockscreen, które blokują dostęp do komputera i żądają od użytkownika okupu, w zamian za usunięcie blokady.
  • Zaawansowany skaner pamięci - uzupełnienie blokady programów typu exploit. Wzmacnia ochronę przed skomplikowanymi zagrożeniami, wielokrotnie spakowanymi lub zaszyfrowanymi, które na wszelkie sposoby próbują przeniknąć na dysk komputera i uniknąć przy tym wykrycia przez skanery programów antywirusowych.
  • Ochrona przed lukami w protokołach sieciowych - funkcja rozbudowująca skuteczność firewalla (dostępna w ESET Smart Security). Działa na poziomie warstwy sieciowej, zapewniając ochronę, przed wykorzystaniem podatności w protokołach sieciowych (m.in. SMB, RPC oraz RDP).

W nowych aplikacjach firmy ESET, prócz technologii odpowiedzialnych za wykrywanie i ochronę przed skomplikowanymi zagrożeniami, rozbudowano również moduł odpowiedzialny za ich eliminowanie. Dzięki temu nowy ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus jeszcze skuteczniej potrafią usuwać z komputera użytkownika podstępne rootkity i skomplikowane wirusy.

fot. mat. prasowe

ESET Smart Security 7 - okno programu

W wypadku ESET Smart Security użytkownik otrzymuje kompletny pakiet bezpieczeństwa, zapewniający ochronę antywirusową i antyspyware, ochronę przed pułapkami phishingowymi, firewall, filtr antyspamowy (integrujący się z najpopularniejszymi programami do obsługi poczty elektronicznej) oraz funkcję kontroli rodzicielskiej, pomagającą chronić najmłodszych użytkowników komputerów przed niewłaściwymi treściami w sieci.


Razem z nowymi wersjami swoich aplikacji firma ESET udostępniła nowy skaner mediów społecznościowych - samodzielne narzędzie, przeznaczone do ochrony kont użytkowników Facebooka i Twittera. Aplikacja, instalowana na profilu użytkownika, poza ochroną przed wpisami zawierającymi złośliwe odnośniki, pomaga w ocenie i poprawie poziomu prywatności Internauty na Facebooku i Twitterze. Narzędzie można obsługiwać z poziomu serwisu społecznościowego lub za pośrednictwem platformy my.eset.com. Korzystając z tej drugiej opcji możliwa jest ochrona i zarządzanie bezpieczeństwem wielu kont użytkownika na Facebooku i Twitterze.

fot. mat. prasowe

ESET NOD32 Antivirus 7 - pudełko

Oba produkty wzbogacono o nowe technologie, które wzmacniają ochronę użytkownika przed wirusami i atakami, wykorzystującymi luki w zainstalowanych aplikacjach.


Warto przypomnieć, że unikatową funkcją pakietu ESET Smart Security jest zabezpieczenie ESET Anti-Theft, dzięki któremu użytkownik może skutecznie lokalizować swój skradziony lub zgubiony laptop. Z poziomu serwisu my.eset.com właściciel urządzenia może m.in. śledzić lokalizację utraconego sprzętu na mapach Google Maps, identyfikować jego adres IP oraz rejestrować wizerunek potencjalnego złodzieja, dzięki kamerze wbudowanej w urządzenie. Możliwe jest również uzyskiwanie tzw. zrzutów ekranu ze skradzionej maszyny. Tak zebrane informacje mogą pomóc policji w odnalezieniu skradzionego sprzętu. Przy odrobinie szczęścia prawowity właściciel ma szansę poznać personalia potencjalnego złodzieja (jeśli ten zaloguje się na skradzionym komputerze do swojej poczty lub swojego profilu w serwisie społecznościowym). Warto dodać, że po oznaczeniu sprzętu jako utracony w serwisie my.eset.com, ESET Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika - w ten sposób blokowany jest dostęp do plików i korespondencji właściciela.

fot. mat. prasowe

ESET Smart Security 7 - pudełko

Unikatową funkcją pakietu ESET Smart Security jest zabezpieczenie ESET Anti-Theft, dzięki któremu użytkownik może skutecznie lokalizować swój skradziony lub zgubiony laptop.


Oba rozwiązania (ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus) udostępniają system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na wyjątkowo precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Programy posiadają również specjalny tryb pracy, tzw. tryb gracza, dzięki któremu rozwiązania ESET ukrywają wszystkie swoje komunikaty i wstrzymują zadania określone harmonogramem, w chwili gdy użytkownik uruchamia dowolny program w trybie pełnoekranowym. Aplikacje pozwalają również zarządzać nośnikami wymiennymi, m.in. możliwe jest blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

ESET Smart Security jak i ESET NOD32 Antivirus posiadają certyfikat kompatybilności z najnowszym systemem Windows 8 oraz Windows 8.1. Wersje testowe najnowszych rozwiązań firmy ESET można pobrać ze strony http://www.eset.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: