eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowe oprogramowanie ESET w wersji beta

Nowe oprogramowanie ESET w wersji beta

2013-07-26 10:04

Nowe oprogramowanie ESET w wersji beta

ESET Smart Security 7 © fot. mat. prasowe

Ruszył ostatni etap testów beta najnowszych rozwiązań antywirusowych firmy ESET dla użytkowników domowych i małych firm. Wśród nowości, jakie pojawiają się w ESET NOD32 Antivirus 7 oraz ESET Smart Security 7 znalazł się zaawansowany skaner pamięci oraz Vulnerability Shield. Druga z wymienionych funkcjonalności pozwala chronić użytkownika przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w programach zainstalowanych na komputerze.

Przeczytaj także: ESET NOD32 Antivirus 4

ESET NOD32 Antivirus i ESET Smart Security wyróżniają się na rynku niemal niezauważalnym działaniem oraz kompleksową ochroną przed różnego typu zagrożeniami komputerowymi, w tym przed programami szpiegującymi. Oba rozwiązania ESET zabezpieczają również przed nieświadomym wpadnięciem w pułapkę phishingową. Nowe edycje antywirusów firmy ESET wyposażono w zmodyfikowaną technologię ThreatSense. Wprowadzone w niej zmiany rozbudowały dotychczasowe możliwości programów ESET w wykrywaniu nowych, jeszcze nierozpoznanych zagrożeń. Zarówno antywirus ESET NOD32 Antivirus 7, jak i pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 7, pracują w oparciu o system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid (bazujący na chmurze) - znany z poprzedniej edycji obu rozwiązań. Oba programy korzystają również z systemu HIPS, zapobiegającego włamaniom oraz niechcianej aktywności na chronionym komputerze.

fot. mat. prasowe

ESET Smart Security 7

Największą zmianą w nowych wersjach programów ESET jest zaimplementowanie w nich zaawansowanego skanera pamięci


Największą zmianą w nowych wersjach programów ESET jest zaimplementowanie w nich zaawansowanego skanera pamięci. Wykrywa on i eliminuje nawet wyjątkowo skomplikowane zagrożenia, próbujące różnymi technikami maskować swoją obecność przed oprogramowaniem zabezpieczającym. Dodatkowo w nowym ESET Smart Security 7, już w wersji beta, pojawia się funkcjonalność Vulnerability Shield. Chroni ona użytkownika przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w oprogramowaniu zainstalowanym na dysku chronionego komputera. W finalnych wersjach nowych programów ESET ma pojawić się jeszcze jedna nowość, której firma ESET na razie nie ujawnia.

W wypadku ESET Smart Security 7, podobnie jak w poprzedniej wersji tego rozwiązania, prócz ochrony antywirusowej, użytkownik zyskuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci firewalla, chroniącego przed nieautoryzowanymi próbami dostępu do komputera. W pakiecie dostępny jest również moduł kontroli rodzicielskiej oraz funkcja Anti-Theft, która pozwala zabezpieczyć dostęp do danych użytkownika na wypadek utraty lub kradzieży chronionego komputera. Anti-Theft pozwala m.in. w łatwy sposób lokalizować skradzioną maszynę, wyświetlając jej pozycję na mapach Google, rejestrować wizerunek osoby korzystającej z chronionego urządzenia oraz zapisywać zrzuty ekranu z zaginionego komputera.

Wersje testowe ESET Smart Security 7 oraz ESET NOD32 Antivirus 7, dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Firma ESET przypomina, że wersje beta nie posiadają jeszcze wszystkich funkcjonalności, które przewidziano dla wersji finalnych. Testy ESET Smart Security 7 oraz ESET NOD32 Antivirus 7 powinny być przeprowadzane wyłącznie przez zaawansowanych użytkowników, na komputerach, które nie zawierają cennych danych. Producent oraz dystrybutorzy rozwiązań firmy ESET nie świadczą pomocy technicznej dla rozwiązań w wersji beta.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: