eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7?

Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7?

2019-12-13 12:54

Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7?

Klawiatura © fot. mat. prasowe

14 stycznia 2020 r. Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows 7. Równocześnie przestaną być aktualizowane zabezpieczenia dla komponentu Microsoft Security Essentials, który jest zintegrowany z Windows 7.

Przeczytaj także: Pożegnanie z Windows 7

Microsoft Security Essentials to składnik antywirusowy domyślnie implementowany w systemie Windows 7. Koniec wsparcia dla Windows 7, czyli koniec pomocy technicznej, aktualizacji oprogramowania i wypuszczania poprawek, obejmie także Microsoft Security Essentials.

Microsoft próbuje nakłonić ludzi do aktualizacji systemu do Windows 10. Użytkownicy systemu Windows 7 wkrótce znów zostaną zalani wyskakującymi okienkami, które mają za zadanie wywrzeć na nich nacisk, aby porzucili stary system operacyjny i przenieśli się do nowego ekosystemu.
„Twój komputer z systemem Windows 7 nie będzie chroniony przez MSE po 14 stycznia 2020 r. MSE jest unikalny dla systemu Windows 7 i korzysta z tych samych dat cyklu pomocy technicznej”, mówi Microsoft w FAQ.


Jak podaje Bitdefender, jest mała luka, ale zwykli użytkownicy z tego nie skorzystają:
„Definicja SCEP i aktualizacje silnika będą kontynuowane dla systemu Windows 7 bez względu na status ESU, zgodnie z odpowiednimi zasadami cyklu życia dla wymienionych wersji SCEP”, mówi firma. „Wszystkie obsługiwane wersje SCEP oferują aktualizacje antyszpiegowskie i antywirusowe w wersji 4.10.209. SCEP Current Branch będzie jedynym produktem EndPoint Protection, który będzie oferował aktualizacje AV (do stycznia 2023 r.) Po zakończeniu wsparcia wersji 2012 w lipcu 2022 r. ”
Udział w rynku Windows 7 szacuje się na 25 do 30%, co oznacza, że ogromna liczba komputerów wciąż działa na systemie operacyjnym, który niedługo będzie „martwy”. Zawieszenie aktualizacji Microsoft Security Essentials dotknie miliony ludzi, więc możliwe jest, że Microsoft przedłuży wsparcie nieco dłużej.

Przeczytaj także: Windows 10 od dziś Windows 10 od dziś

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: