eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Norton Internet Security 2009

Norton Internet Security 2009

2008-10-01 00:03

Firma Symantec wprowadziła na polski rynek oprogramowanie Norton Internet Security 2009 oraz Norton AntiVirus 2009. Produkty marki Norton z serii 2009 zaprojektowano tak, aby ich działanie nie wpływało na wydajność systemu.

Przeczytaj także: Norton 2009 w wersji beta

W oprogramowaniu Norton z serii 2009 wprowadzono szereg usprawnień w zakresie wydajności oraz nowe technologie, m.in. opartą na sztucznej inteligencji technologię Norton Insight, która korzysta z danych dostarczanych przez społeczność użytkowników i sprawia, że nie trzeba skanować najpopularniejszych plików. Natomiast natychmiastowe aktualizacje (co 5–15 minut) zabezpieczają przed nowymi zagrożeniami.

Instalacja pakietu Norton Internet Security 2009 trwa 52 sekundy, a skanowanie 33 sekundy. Ponadto oprogramowanie używa około 7 MB pamięci. Dodatkowo oprogramowanie Norton 2009 zawiera wielowarstwowy system technologii Norton Protection System, który blokuje zagrożenia i zapobiega ich szkodliwemu wpływowi. Moduł ten zawiera:
  • ochronę przeglądarki (Firefox oraz IE) zabezpieczającą komputer przed atakami za pośrednictwem sieci WWW,
  • system zapobiegania włamaniom (IPS) uwzględniający ataki dokonywane za pomocą technologii multimedialnych,
  • mechanizm SONAR zapewniający ochronę przed nieznanymi zagrożeniami w czasie rzeczywistym,
  • ochronę przed botami,
  • narzędzie do odzyskiwania systemu po poważnych infekcjach.
Produkty marki Norton z serii 2009 zostały wyposażone także w tryb działania w tle (zawiesza alerty i automatycznie dokonuje aktualizacji), program planujący (obsługuje skanowanie, aktualizacje i inne zadania w tle, kiedy komputer jest w trybie bezczynności) oraz interfejs, który zawiera wskaźnik wydajności, umożliwiający sprawdzenie obciążenia procesora.

Produkty Norton Internet Security 2009 i Norton AntiVirus 2009 są dostępne od września 2008 roku i można je kupić w różnych sklepach detalicznych i internetowych. Pakiet Norton Internet Security 2009 i programu Norton AntiVirus 2009 obejmują licencję na jeden komputer oraz roczną usługę subskrypcji uprawniającą do korzystania z produktu i otrzymywania aktualizacji ochrony z firmy Symantec. Występują również wersje na 3 i 5 komputerów.

Przeczytaj także: Norton Internet Security 2008 Norton Internet Security 2008

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: