eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Norton Internet Security 2008

Norton Internet Security 2008

2007-10-12 00:52

Norton Internet Security 2008

Norton Internet Security 2008 © fot. mat. prasowe

Firma Symantec poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązań Norton Internet Security 2008 i Norton AntiVirus 2008 zapewniających ochronę przed zagrożeniami z sieci. W skład pakietu Norton Internet Security 2008 wchodzi aplikacja Norton Identity Safe mająca chronić tożsamość użytkowników podczas zakupów, korzystania z usług bankowych i przeglądania stron w Internecie.

Przeczytaj także: Norton z technologią SONAR

fot. mat. prasowe

Norton Internet Security 2008

Norton Internet Security 2008

Funkcja Norton Identity Safe zabezpiecza informacje osobiste oraz tożsamość użytkownika podczas zakupów, korzystania z usług bankowych, przeglądania stron w Internecie. Pozwala kontrolować, które informacje są przesyłane do witryn internetowych. W bezpieczny sposób przechowuje informacje prywatne, a także automatycznie wprowadza hasła oraz odpowiednią treść w formularzach WWW. Aplikacja umożliwia przechowywanie i szyfrowanie haseł oraz innych poufnych danych. Informacje te są podawane automatycznie na żądanie użytkownika, co zapewnia ochronę przed kradzieżą dokonywaną przez osoby posługujące się narzędziami do śledzenia znaków wprowadzanych na klawiaturze. (Funkcja dostępna tylko w pakiecie Norton Internet Security 2008).

Narzędzie Browser Defender chroni przed formami ataku typu „drive-by download”, a także zagrożeniami, które wykorzystują luki w programie Internet Explorer. Jest to ochrona przed atakami typu „godzina zero” przyjmującymi postać zamaskowanego kodu, formantów ActiveX oraz skryptów JavaScript i VBScript wymierzonych przeciw przeglądarkom internetowym.

Funkcja kontroli sieci domowej umożliwia nadzorowanie urządzeń podłączonych do sieci lokalnej. Pozwala na monitorowanie ogólnego stanu zabezpieczeń innych komputerów z zainstalowanym oprogramowaniem Norton Internet Security 2008 lub Norton AntiVirus 2008. Dodatkowo w przypadku produktu Norton Internet Security 2008 funkcja ta sprawdza stan bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej, udostępnia porady w tym zakresie, a także ostrzega użytkownika przed podłączeniem do niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Mechanizm ten wyświetla jednocześnie zalecenia dotyczące zabezpieczenia routerów bezprzewodowych.

Użytkownik ma także dostęp do wsparcia technicznego, co pozwala naprawiać występujące problemy, na przykład związane z połączeniem do sieci, licencjonowaniem oraz aktywacją produktu. Możliwy jest także bezpośredni dostęp do wsparcia technicznego świadczonego przez telefon, bezpłatną pocztę elektroniczną lub rozmowę za pośrednictwem komunikatora internetowego z poziomu głównego interfejsu użytkownika.
Przeczytaj także: Norton Internet Security 2009 Norton Internet Security 2009

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: