eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Symantec Norton 2010 w wersji beta

Symantec Norton 2010 w wersji beta

2009-07-08 00:26

Symantec Norton 2010 w wersji beta

Norton Internet Security 2010 beta © fot. mat. prasowe

Firma Symantec przedstawiła wersje beta programów Norton Internet Security 2010 i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązania będą działały na podstawie nowego modelu ochrony firmy Symantec o pseudonimie "Quorum", opartego na sygnaturach szkodliwego oprogramowania oraz analizie reputacji wraz z inteligentnym systemem kontrolnym, który w zależności od potrzeb wybierze jedną z metod ochrony.

Przeczytaj także: Wersja beta Norton 360 3.0 dostępna

fot. mat. prasowe

Norton Internet Security 2010 beta

Norton Internet Security 2010 beta

Produkty Norton z serii 2010 używają systemu reputacji dla aplikacji, aby zatrzymać cyberprzestępców posługujących się nowymi metodami obchodzenia systemów ochrony. Technologia oparta na analizie reputacji jest dziełem użytkowników programu Norton Community, którzy anonimowo nadsyłają dane o charakterystyce aplikacji działających w ich systemach. Dane te pozwalają firmie Symantec obliczyć wskaźnik bezpieczeństwa każdej aplikacji. Bez pytania użytkownika Symantec może statystycznie ustalić czy nieznana aplikacja jest bezpieczna dla sytemu.

Nowy model ochrony korzysta także z behawioralnego systemu do zwalczania szkodliwego oprogramowania, SONAR 2, który gromadzi dane z całego komputera, aby podejmować decyzje, w zależności od potrzeby przełączając się między różnymi metodami ochrony. SONAR 2 wykrywa nieznane zagrożenia z wykorzystaniem wszystkich mechanizmów ochronnych, niezależnie czy chodzi o komunikację sieciową, aktywność programów w systemie, wykorzystanie internetowych danych o reputacji czy też o inne środki defensywne.

Produkty Norton z serii 2010 wprowadzają także nowe rozwiązanie o pseudonimie „Autopsy”, które pozwala użytkownikom zrozumieć, co zaszło podczas próby infekcji. Nowicjusze otrzymają podstawowe informacje potrzebne do zorientowania się w sytuacji, a zaawansowani użytkownicy dostaną się do szczegółowych informacji, takich jak źródło zagrożenia oraz wykonane operacje.

Nowy model ochrony „Quorum” w produktach Norton 2010 zawiera także filtry antyspamowe i kontrolę rodzicielską. Moduł AntiSpam posiada nowy mechanizm zaczerpnięty z serwisu Symantec Brightmail, który zapewnia użytkownikom domowym ochronę klasy „korporacyjnej”. Nowe funkcje antyspamowe wykorzystują heurystykę i sygnatury w modelu „cloud computing”.

Wszystkie produkty marki Norton, w tym Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus będą zgodne z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7. Użytkownicy z ważnymi subskrypcjami otrzymają bezpłatne aktualizacje zapewniające kompatybilność.

Wersje beta programów Norton z serii 2010 są dostępne na stronach firmy Symantec:

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: