eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Norton 360 4.0 w wersji beta

Norton 360 4.0 w wersji beta

2009-10-30 10:44

Po wprowadzeniu na rynek nowej metody zwalczania cyberprzestępczości w produktach Norton 2010, firma Symantec przedstawiła dane, które dowodzą skuteczności zaawansowanego modelu ochrony o pseudonimie "Quorum", teraz dostępnego w wersji beta oprogramowania Norton 360 4.0.

Przeczytaj także: Symantec Norton 2010 w wersji beta

W nadchodzącym wydaniu wielofunkcyjnego pakietu zabezpieczającego firmy Symantec poprawiono mechanizmy optymalizacji pracy komputera, tworzenie kopii zapasowych i wiele innych aspektów produktu. Wersja beta Norton 360 4.0 jest zgodna z systemem Microsoft Windows 7, podobnie jak Norton Internet Security 2010 i Norton AntiVirus 2010.

Model Quorum, wprowadzony wraz z produktami Norton 2010, wykorzystuje atrybuty pliku, takie jak wiek, źródło pochodzenia, podpis cyfrowy i powszechność, do oceny reputacji. Technologia ta aktualizuje reputację pliku, która może się zmieniać z upływem czasu. Obecnie Quorum śledzi 70 milionów plików, wykorzystując dane gromadzone od 35 milionów anonimowych członków społeczności Norton Community Watch. Ponadto Quorum identyfikuje milion nowych plików na tydzień.

W testach przeprowadzonych przez Dennis Technology Labs, niezależne brytyjskie laboratorium, które specjalizuje się w badaniu rozwiązań antywirusowych w „rzeczywistych” warunkach, Norton Internet Security 2010 z technologią Quorum był jedynym z dziesięciu produktów, który uzyskał 100-procentową skuteczność w porównaniu ze średnią wykrywalnością na poziomie 78 procent dla wszystkich testowanych produktów.

Oprócz wyższej skuteczności i wydajności, wersja beta programu Norton 360 oferuje funkcje, takie jak optymalizacja pracy komputera i tworzenie kopii zapasowych. W najnowszej wersji wprowadzono funkcje, które oszczędzają czas użytkowników i poprawiają wydajność komputera.

Konsumenci mogą przyspieszyć rozruch systemu, używając programu Smart Start-up Manager do wyłączenia niektórych aplikacji startowych albo uruchamiania ich w sposób rozłożony w czasie. Jeśli chodzi o kopie zapasowe, wersja beta programu Norton 360 pozwala na tworzenie kopii plików online oraz na dostęp do nich z dowolnego miejsca za pośrednictwem internetu.

Do wersji beta Norton 360 dołączono SONAR 2, technologię ochrony behawioralnej drugiej generacji, która wykrywa nowe zagrożenia na podstawie podejrzanego zachowania aplikacji akcji; a także nowy, efektywny mechanizm blokowania spamu. Beta programu Norton 360 4.0 oferuje również dostęp do Norton Safe Web, systemu ocen witryn internetowych, który uzupełnia wyniki wyszukiwarek Google, Yahoo! i Live.com informacjami o bezpieczeństwie i rzetelności handlowej.

Wersję beta można pobrać bezpłatnie pod adresem www.norton.com. Betatesterzy mogą dzielić się opiniami i opisywać swoje wrażenia na internetowym forum wersji beta programu Norton.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: