eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Gadu-Gadu 10 w wersji beta dostępne

Gadu-Gadu 10 w wersji beta dostępne

2009-10-29 01:15

GG 10 jest już dostępne dla testerów i jest kompatybilne z wersją Nowe Gadu-Gadu. Pierwsze wydanie ma status "beta" i zostanie on utrzymany przez najbliższych kilka tygodni. Komunikator GG10 początkowo dostępny jest w beta-testach.

Przeczytaj także: GG na Windows Phone

Nowe usługi
 • AWATARY – rozbudowane możliwości tworzenia własnych awatarów w oparciu o 1) wgrane zdjęcie, grafikę 2) zdjęcie z kamerki internetowej 3) kreatora awatarów w ramach nowego specjalnego serwisu Centrum awatarow.pl
 • GADUFOTO – wirtualna galeria – użytkownicy mogą publikować zdjęcia, wymieniać się nimi; usługa związana i zintegrowana z nowym serwisem gadufoto.pl
 • GRY ONLINE – użytkownicy GG10 mogą grać między sobą, bezpośrednio z poziomu komunikatora – to nowość wśród polskich komunikatorów. W pierwszej wersji GG10 beta użytkownicy mogą skorzystać z: 12 gier flashowych (minigry), 6 MMO, 12 gier multiplayer. Nowością są gry multiplayer, które pozwalają zaprosić do gry dowolnego użytkownika sieci Gadu-Gadu – na start dostajemy 1000 wirtualnych żetonów. Tematyka gier pozwala wybrać rozrywkę na dowolną okazję i możliwości: logiczną, strzelankę, zręcznościową i wiele innych. Gry dobrano na podstawie ocen samych internautów. Katalog gier online w GG10 wykorzystuje zasoby serwisów pykam.pl i gry-multiplayer.pl - producentem obu serwisów jest GG Network S.A.
 • GG LIVE – usługa służąca do obserwowania aktywności naszych znajomych, jak również dzielenia się swoją aktywnością. Umożliwia ona śledzenie znajomych na różnych serwisach, takich jak: GaduFoto.pl, OPEN.FM, Blip.pl i innych.
 • PREZENTY – wirtualne prezenty, którymi mogą się obdarowywać użytkownicy – informacje o prezencie pokazywane są na liście kontaktów.
 • OPEN.FM – nowy odtwarzacz radia internetowego Open.FM, z aktualnościami ze świata muzyki.
 • PORTAL – aktualne informacje, wiadomości z kraju i ze świata publikowane automatycznie w liście kontaktów komunikatora. Zakładka portalu z możliwością rozszerzenia o wykaz najświeższych informacji.
 • W najnowszej wersji GG 10 możliwe jest przeglądanie Internetu/stron WWW bezpośrednio z poziomu komunikatora. W oknie rozmowy i w liście kontaktów dostępne są pola wyszukiwania w serwisach: Allegro.pl, Google.pl, YouTube.com, pl.Wikipedia.org, MEGASlownik.pl, JaramSie.pl, Nauka.pl.

Bezpieczeństwo

Hasło do numeru GG zapisywane jest w formie zaszyfrowanej na dysku komputera użytkownika. GG10 umożliwia zaszyfrowanie całego profilu na komputerze użytkownika (wówczas hasło to może być inne od hasła do numeru GG).

Telekomunikacja

Komunikator posiada technologię telefonii internetowej VoIP - rozmowy głosowe z komputera na komputer – PCtoPC, z komputera/z GG na telefon PCtoPhone, z telefonu na numer GG/komputer – PhonetoPC.

Poczta głosowa
 • Fajny sygnał – możliwość ustawienia wybranego przez użytkownika dźwięku oczekiwania na połączenie telefoniczne.
 • GaduAIR – pełna integracja GG10 z telefonią na kartę GaduAIR. Nr GG może być jednocześnie numerem telefonii GaduAIR, a nr GaduAIR jest numerem GG. Więcej informacji o możliwościach na: www.gaduair.pl.
 • Rozbudowana klawiatura numeryczna pozwalająca na dzwonienie z komunikatora i odbieranie połączeń.

 

1 2

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: