eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Komunikator GG - usługa Muzyka

Komunikator GG - usługa Muzyka

2012-12-13 13:08

Komunikator GG - usługa Muzyka

Muzyka w GG © fot. mat. prasowe

GG udostępnia milionom użytkowników komunikatora GG nową usługę Muzyka. Pozwala ona na wygodne słuchanie plików muzycznych przechowywanych w „chmurze” wszędzie tam, gdzie możemy zalogować się na GG, czyli w dowolnym miejscu z dostępem do sieci Internet. Równocześnie GG zwiększyło pojemność wirtualnego GG dysku do 5 GB, dzięki czemu użytkownicy będą mogli mieć pod ręką jeszcze więcej swoich ulubionych piosenek i innych plików.

Przeczytaj także: Nowa wersja Gadu-Gadu 10 już dostępna

Jak mieć ulubione piosenki zawsze pod ręką i poznać gust muzyczny znajomych

Utwory można odtwarzać w wersji GG na komputer, przeglądarkę i komórkę, bez potrzeby instalowania osobnych sterowników i programów: wszędzie tam, gdzie zalogowaliśmy się swoim numerem GG, bez potrzeby pobierania pliku na dysk twardy.

Aby móc słuchać swoich ulubionych utworów, wystarczy je wgrać do dowolnego folderu dostępnego w wirtualnym GG dysku w komunikatorze. W każdej chwili można je też usunąć i wgrać inne.

Wprowadzenie takiego sposobu udostępniania muzyki w GG, które jest uruchamiane na ponad 9 mln komputerów miesięcznie, zmienia od dzisiaj styl i zasięg przechowywania muzyki w tzw. „chmurze” w Polsce.

"Wierzymy, że przekazanie użytkownikom takiego sposobu na przechowywanie i odtwarzanie ulubionych piosenek dopełni możliwości platformy GG, która w mijającym roku przeobraziła się w przyjazne miejsce nie tylko do komunikacji, ale i wymiany linków oraz przechowywania plików" – mówi Jarek Rybus z GG.

Odkrywanie muzyki ze znajomymi

Dzięki dostępnemu w GG dysku systemowemu folderowi „Muzyka” użytkownicy platformy otrzymali również możliwość pokazywania swoim znajomym z listy kontaktów w GG własnych upodobań muzycznych. W chwili umieszczenia przez użytkownika piosenek w tym folderze, jego znajomi otrzymują na GG powiadomienie. Mogą wtedy przesłuchać te utwory w swoim GG, bez ich pobierania. Nowe GG umożliwia wygodne przeglądanie w dowolnym momencie zarówno utworów własnych jak i tych udostępnionych przez znajomych w specjalnej zakładce Muzyka.

Wygodne wyszukiwanie piosenek

Dodatkową zaletą nowej usługi jest funkcja wyszukiwanie piosenek. Po wpisaniu nazwy zespołu, wykonawcy, tytułu utworu lub nazwy albumu, wyszukiwarka wyświetli wyniki zawierające utwory zarówno z zasobów użytkownika, jak i tych, które udostępniają jego znajomi z listy kontaktów GG. Dla wygody można oznaczyć dowolną piosenkę jako „Ulubioną” i w ten sposób uzyskać szybki dostęp do niej w specjalnej zakładce.

Siła społeczności

W Internecie dostępnych jest wiele serwisów muzycznych pozwalających przechowywać i poznawać muzykę. W przypadku GG – popularnej sieci komunikacyjnej – istotną rolę będą odgrywały mikrospołeczności – grupy znajomych z list kontaktów GG. Od teraz będą oni mogli w wygodny sposób, bez potrzeby korzystania z innych serwisów, wspólnie poznawać nowe trendy muzyczne i odkrywać zespoły.

fot. mat. prasowe

Muzyka w GG

Usługa Muzyka pozwala na słuchanie plików muzycznych przechowywanych w „chmurze” wszędzie tam, gdzie możemy zalogować się na GG


GG muzyka to kolejne rozszerzenie możliwości nowej platformy GG. Obecnie numer GG pozwala na bezpłatną komunikację tekstową, audio-video, korzystanie z gier online, słuchanie muzyki własnej i znajomych oraz stacji radiowych, przechowywanie i przesyłanie plików, dzielenie się linkami, instalowanie wielu przydatnych aplikacji, dzięki którym można lepiej korzystać z możliwości multimedialnego Internetu. Ideą nowego GG jest jego dostępność zarówno w komputerze, w przeglądarce i w telefonie.

Usługa Muzyka dostępna jest tylko w nowej wersji GG, również w wersji na Mac-a.

Przeczytaj także: GG na Windows Phone GG na Windows Phone
GG na Windows Phone

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: