eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › AVG Internet Security i Anti-Virus Business Edition 9.0

AVG Internet Security i Anti-Virus Business Edition 9.0

2009-10-27 10:33

Firma AVG Technologies, producent bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji jej produktów. AVG Internet Security Business Edition 9.0 oraz AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 to rozwiązania zabezpieczające przeznaczone dla małych firm.

Przeczytaj także: AVG Internet Security 2012

Aby zminimalizować wpływ ochrony na wydajność pracy, rozwiązania AVG dla małych firm oferują skrócony czas skanowania, w stosunku do poprzednich wersji (w zależności od konfiguracji systemu). Połączony skaner antywirusowy i antyszpiegowski używa technologii, która oznacza pliki jako bezpieczne lub potencjalnie niebezpieczne podczas wstępnego skanowania i ignoruje je w przyszłości, chyba że zmieni się struktura plików.

Ponadto, aby zwalczać coraz poważniejsze zagrożenia internetowe, rozwiązania AVG dla małych firm łączą technologie reaktywne i prewencyjne, co pozwala na optymalną ochronę w czasie rzeczywistym. Do ochrony sygnaturowej, która zabezpiecza przed znanymi zagrożeniami, AVG 9.0 dodaje technologie behawioralne, „chmurowe” i oparte na białych listach, które pozwalają uporać się z dziesiątkami tysięcy nowych zagrożeń pojawiających się każdego dnia.

Internet bezpieczniejszy dla firmy, pracowników i klientów

Nowym rozwiązaniem w ofercie AVG Internet Security jest integracja funkcji Resident Shield, zapory sieciowej oraz modułów ochrony danych. Dzięki temu moduły współdzielą informacje o szkodliwym kodzie, zwiększając skuteczność wykrywania i usuwania najbardziej złośliwego oprogramowania, rootkitów i innych zagrożeń, które nie mają jeszcze znanych sygnatur. Przeprojektowana zapora sieciowa chroni informacje biznesowe przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami i jest znacznie mniej „natrętna”. Dzięki bazie zaufanych programów oraz certyfikatom aplikacji, oprogramowanie AVG może ustalić, bez interwencji użytkownika, względny stopień bezpieczeństwa każdego aktywnego procesu i zablokować te, które zostaną uznane za niebezpieczne. Ponadto nowa zapora współpracuje z technologią behawioralną AVG, poprawiając wykrywalność zagrożeń.

Zadbaj o bezpieczeństwo, kiedy zajmujesz się biznesem

AVG 9.0 dla małych firm oferuje funkcje, które minimalizują nakłady na administrowanie. Nowe produkty wykorzystują technologię klonowania w procesie wdrożeniowym, upraszczając i przyspieszając instalację, a nowe narzędzia systemowe pozwalają administratorom dostosować sposób działania AVG do potrzeb firmy i lepszej ochrony sieci. Nowy menedżer aktualizacji gwarantuje, że firma jest chroniona przed najnowszymi zagrożeniami, a awaryjna linuksowa płyta CD przywraca działanie sieci, jeśli infekcja uniemożliwi rozruch systemów. Dodatkowo firma AVG znacznie ułatwiła wykrywanie i usuwanie produktów zabezpieczających firm trzecich, które mogą powodować konflikty i obniżać poziom bezpieczeństwa.

AVG Internet Security Business Edition 9.0 posiada funkcję ochrony danych, która pojawiła się dzięki tegorocznemu przejęciu firmy Sana Security przez AVG. Technologia behawioralna uczy się „kodu DNA” firmowej sieci, aby rozpoznawać anomalie i blokować złośliwe procesy, co radykalnie usprawnia ochronę przed aplikacjami rejestrującymi naciśnięcia klawiszy i innym przestępczym oprogramowaniem. Nowe funkcje Identity Protection (IDP) wykrywają próbę przejęcia systemu przez złośliwe oprogramowanie, zanim będzie ono w stanie wyrządzić jakiekolwiek szkody. IDP może być zarządzane z konsoli administracyjnej albo działać całkowicie „po cichu”.

Ponadto nowy kliencki skaner poczty e-mail w AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 oczyszcza wiadomości ze szkodliwych załączników i niebezpiecznych łączy, a filtr antyspamowy zapobiega przeciążaniu stacji roboczych oraz serwerów e-mail przez oszustów i spamerów. Technologia tarczy internetowej minimalizuje ryzyko infekcji wirusowej podczas pobierania i wymiany plików.

AVG Internet Security Business Edition 9.0 i AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 są dostępne na stronach oficjalnych dystrybutorów produktów AVG Technologies w Polsce.

Licencje są sprzedawane w pakietach po pięć sztuk; cena rocznej, pięciostanowiskowej licencji na AVG Internet Security Business Edition 9.0 zaczyna się od 815,95zł, a cena rocznej, pięciostanowiskowej licencji na AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 zaczyna się od 525,95zł.

Przeczytaj także: AVG 2011 Internet Security AVG 2011 Internet Security

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: