eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Program antywirusowy AVG 9.0

Program antywirusowy AVG 9.0

2009-10-06 11:31

Firma AVG Technologies AVG Technologies wprowadza na rynek AVG 9.0 - najnowszą linię rozwiązań bezpieczeństwa. W nowych produktach serii AVG 9.0 zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak: inteligentne skanowanie plików, technologię białych list, analizę behawioralną oraz usługi chmurowe.

Przeczytaj także: Programy antywirusowe i ich skuteczność

W AVG 9.0. pliki podczas wstępnego skanowania są oznaczane jako bezpieczne bądź potencjalnie niebezpieczne. W czasie kolejnych skanów te oznaczone jako bezpieczne - jeżeli ich struktura nie uległa zmianie - są pomijane. Dzięki temu czas skanowania ulega znaczącemu skróceniu – w zależności od konfiguracji systemu - nawet do 50 procent.

Poprawę rzędu 10-15 procent uzyskano także w czasie uruchamiania i w zużyciu pamięci. AVG 9.0 wyposażono w technologie optymalizujące ochronę w czasie rzeczywistym. Podstawą jest ochrona z użyciem sygnatur, pozwalająca poradzić sobie ze znanymi zagrożeniami. AVG 9.0 posiada technologię białych list, analizę behawioralną oraz usługi chmurowe. Pozwala to skutecznie przeciwdziałać nowym zagrożeniom, jakie pojawiają się każdego dnia.

AVG 9.0 jest zintegrowany między modułami stałej ochrony (Resident Shield), firewalla oraz ochrony tożsamości. Dzięki temu poszczególne komponenty mogą współdzielić między sobą informacje, zwiększając zdolność AVG do wykrywania i usuwania bądź blokowania najbardziej złośliwych przypadków niebezpiecznego oprogramowania, rootkitów oraz prób kradzieży tożsamości, dla których nie wydano jeszcze sygnatur. Firewall został całkowicie przeprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć komunikaty z pytaniami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu bazy danych aplikacji i certyfikatów aplikacji, która pozwala określić bez interwencji użytkownika, czy dla danego programu komunikacja powinna zostać zablokowana czy nie. Ponadto firewall współpracuje z technologią wykrywania behawioralnego, wbudowaną w moduł AVG Identity Protection, dzięki której wykrywa zarówno nowe, jak i tych nieznane zagrożenia.

AVG 9.0 oferuje także poprawioną ochronę przeciwko phishingowi, co wiąże się z poprawkami wprowadzonymi do modułu LinkScanner. Potrafi on teraz precyzyjniej określić, czy dana strona internetowa przeprowadza ataki phishingowe. W tym celu podczas analizy strony oprogramowanie uwzględnia różne oznaki potencjalnego niebezpieczeństwa. Jeżeli wyniki nie dają ostatecznej odpowiedzi, wówczas LinkScanner łączy się z usługami sieciowymi, sprawdzając szereg kanałów phishingowych podłączonych do sieci badawczej AVG. Na tej podstawie określane jest ostateczne zagrożenie.

Czas instalacji AVG uległ skróceniu, a proces ochrony użytkownika jest zdecydowanie uproszczony. Ponadto ułatwiono wyszukiwanie i usuwanie rozwiązań zabezpieczających innych producentów, które mogłyby powodować konflikty z AVG 9.0 i zakłócać poziom ochrony.

AVG daje dodatkowe narzędzia do walki z kradzieżą tożsamości

Jak podaje raport przygotowany w 2009 r. przez amerykańską Federalną Komisję Handlu, w ciągu roku dochodzi do kradzieży tożsamości nawet 9 milionów Amerykanów. Ponadto ponad jedna czwarta spośród 1,2 miliona skarg zgłoszonych w 2008 r. dotyczyła właśnie tego problemu. Kradzież tożsamości przybiera różne formy - od oszustw internetowych przy zakupach czy korzystaniu z usług bankowości online, aż do oszustw podczas płacenia rachunku w restauracji czy tradycyjnym sklepie. Z tego względu AVG oferuje teraz dodatkową ochronę przed kradzieżą tożsamości w rzeczywistym świecie – usługę AVG Indentity Theft Recovery Unit (ITRU).

W ramach usługi ITRU klienci AVG zamieszkujący w Stanach Zjednoczonych, którzy padli ofiarą kradzieży tożsamości, będą mogli liczyć na wsparcie zespołu specjalistów ds. odzyskiwania tożsamości, którzy bezpłatnie pomogą rozwiązać ten problem. AVG, swoim klientom oferuje tą usługę bezpłatnie. Będzie ona dostępna z poziomu paska narzędziowego AVG Security Toolbar. Użytkownicy podejrzewający, że mogli paść ofiarą kradzieży tożsamości, będą mogli zadzwonić do ITRU. Specjaliści firmy Intersections omówią sytuację z użytkownikiem, pomogą uzyskać i przeanalizować raporty kredytowe, zarejestrować się na sześć miesięcy w usłudze codziennego monitoringu akt kredytowych (w ramach której wysyłane są ostrzeżenia), wypełnić zgłoszenia na policji, a także wysłać zawiadomienia o oszustwie i skargi do trzech głównych konsumenckich agencji ocen kredytowych. Wszystkie te usługi użytkownicy AVG otrzymają bezpłatnie w ramach ITRU.

Pełna rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 9.0 jest już dostępna w sprzedaży. Ceny za roczną licencję AVG 9.0 na jedno stanowisko zaczynają się od 114 PLN, zaś za dwuletnią licencję na jedno stanowisko od 167 PLN. AVG Free 9.0 będzie dostępna od połowy października.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: