eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Norton 360 wersja 5.0

Norton 360 wersja 5.0

2011-03-03 14:03

W zeszłym roku firma Symantec odkryła 286 milionów unikalnych zagrożeń (średnio 9 na sekundę), wymierzonych w komputery zwykłych użytkowników, firm i organizacji rządowych. Odpowiedzią na tak gigantyczną skalę tego zjawiska jest kompleksowy pakiet bezpieczeństwa - Norton 360 wersja 5.0.

Przeczytaj także: Symantec: Norton 360 w wersji 4.0

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 wykorzystuje te same, zaawansowane technologie zabezpieczające, co nagradzane produkty z serii Norton 2011, w tym:
  • Insight – technologię zabezpieczającą oferowaną tylko przez firmę Symantec; wykorzystuje ona system reputacji, tworzony na podstawie anonimowych danych o oprogramowaniu, przekazywanych przez 175 milionów użytkowników produktów firmy Symantec; pozwala automatycznie wykrywać i blokować nowe, niebezpieczne aplikacje,
  • SONAR 3 – ochrona behawioralna, która monitoruje działające aplikacje pod kątem podejrzanych zachowań; pozwala szybko wykryć nowe ataki, oprogramowanie przestępcze i inne zagrożenia, zaprojektowane w taki sposób, aby omijały tradycyjne techniki wykrywania; w momencie ich zidentyfikowania, SONAR 3 automatycznie podejmuje wszelkie decyzje w imieniu użytkownika,
  • Norton Power Eraser i Norton Bootable Recovery Tool to narzędzia oferujące agresywną technologię wykrywania i naprawy, pozwalającą wyczyścić wcześniej zainfekowane komputery.

Nowe centrum sterowania, lepsza optymalizacja komputera i tworzenie kopii zapasowych

W najnowszej wersji Norton 360 idzie jeszcze o krok dalej, aby ulepszyć i tak już nieskomplikowaną obsługę. Centrum sterowania (Norton Control Center) to nowy interfejs użytkownika, dający błyskawiczny przegląd ustawień bezpieczeństwa, a także informacje o ochronie i wydajności komputera. Centrum sterowania zapewnia szybki dostęp do Indeksu cyberprzestępczości, usługi Norton Online Family i usługi oceny stron internetowych Norton Safe Web. Dla dodatkowej ochrony użytkowników w sieci, Norton Safe Web wykorzystuje teraz etykiety Norton Secured, pomagające wyszukać firmy korzystające z certyfikatów VeriSign SSL lub mające na swoich stronach certyfikat VeriSign Trust Seal.

Z poziomu centrum sterowania użytkownicy mogą też przejść do usługi Norton Safe Web, aby sprawdzić swoją ścianę i listę wiadomości na Facebooku pod kątem potencjalnie niebezpiecznych linków i innych zagrożeń.

Norton 360 wersja 5.0 przynosi też usprawnienia modułów PC Tuneup i Automated Backup, które pomagają utrzymać optymalną wydajność komputerów i zabezpieczyć ważne materiały oraz dane. W PC Tuneup pojawił się szybszy mechanizm czyszczenia rejestru, który optymalizuje najważniejsze ustawienia systemowe i uwalnia pamięć, sprawiając, że aplikacje uruchamiają się i działają szybciej. Aplikacja usuwa też niepotrzebne pliki, aby poprawić wydajność dysku twardego. Bardziej wydajne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych, w mniejszym stopniu obciążające system, pozwala łatwiej niż kiedykolwiek zabezpieczyć zdjęcia i filmy, muzykę, dokumenty finansowe i inne ważne pliki. Norton 360 w czasie tworzenia kopii zapasowych na bieżąco aktualizuje wskaźnik postępu pracy, a ponadto szyfruje dane składowane online, dodając kolejną warstwę zabezpieczeń.

Ceny, dostępność i kompatybilność

Norton 360 wersja 5.0 może być zainstalowany na maksymalnie 3 komputerach. Aplikację można już kupić w sklepach w Polsce oraz za pośrednictwem sklepu internetowego Norton pod adresem pl.norton.com. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 PLN za wersję standardową, wraz z którą oferowane jest 2 GB przestrzeni dyskowej online. Cena obejmuje licencję na trzy komputery oraz roczną subskrypcję na użytkowanie produktu i pobieranie aktualizacji zabezpieczeń od firmy Symantec.

Wszyscy użytkownicy pakietu Norton 360 z ważną subskrypcją mają możliwość pobierania i używania najnowszych wersji produktu i jego aktualizacji, udostępnionych w okresie subskrypcji.

Produkty z rodziny Norton 360 są zgodne z systemami Windows XP (32-bitowe) Home/Professional/Tablet PC/Media Center z dodatkiem Service Pack 2 lub późniejszym, Microsoft Windows Vista (32- i 64-bitowe) oraz Microsoft Windows 7 (32- i 64-bitowe) w edycjach Starter/Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate.

Przeczytaj także: Norton 360 4.0 w wersji beta Norton 360 4.0 w wersji beta

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

BitDefender GameSafe

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: