eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Program Norton 360 w wersji 2.0

Program Norton 360 w wersji 2.0

2008-04-18 01:14

Firma Symantec poinformowała o wydaniu programu Norton 360 w wersji 2.0. Nowa wersja zawiera technologię, która zabezpiecza przed zagrożeniami typu "drive-by download" oraz innymi zagrożeniami wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer.

Przeczytaj także: Symantec udostępnił Norton 360 3.0

Norton 360 w wersji 2.0 został wyposażony w narzędzie Norton Identity Safe, które służy do bezpiecznego przechowywania haseł i innych informacji osobistych. Narzędzie to umożliwia również automatyczne wypełnianie formularzy oraz logowanie do zaufanych witryn za pomocą kliknięcia. Technologia służąca do ochrony tożsamości w Norton Identity Safe zabezpiecza również przed atakami typu „phishing”. Dodatkowo funkcje uwierzytelniania witryn internetowych i zapobiegania atakom typu „phishing” w programie Norton 360 zostały rozszerzone na przeglądarkę Firefox, a funkcje paska narzędzi Norton umożliwiają zmianę jego wielkości i ukrywania go.

Nowy Norton 360 posiada funkcję monitorowania sieci, umożliwiającą sprawdzanie stanu bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej, mapowanie podłączonych urządzeń, ostrzeganie użytkowników o połączeniu z niezabezpieczoną siecią oraz korzystanie z porad w zakresie zarządzania ustawieniami zabezpieczeń sieci. Działające w tle narzędzie do planowania zadań umożliwia zapobieganie samoczynnemu uruchamiania zadań, gdy komputer jest zasilany z akumulatora. Funkcja ta służy również do ograniczania wykorzystywanego połączenia sieciowego podczas wykonywania kopii zapasowych online w celu zmniejszenia wpływu na wydajność komputera i łącza internetowego. Użytkownicy programu Norton 360 mogą skorzystać z opcji ręcznego skanowania pojedynczych plików i folderów oraz wyłączania komputera po zakończeniu określonego zadania.

Integracja z Eksploratorem Windows jest nową funkcją programu Norton 360. Użytkownicy mogą skorzystać z opcji wyświetlania stanu kopii zapasowych dokumentu, pliku muzycznego lub zdjęcia w Eksploratorze Windows. Elementy, dla których zostały utworzone kopie zapasowe, oraz elementy, które oczekują na utworzenie kopii, są identyfikowalne za pomocą ikony. Dodatkowo kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybór pliku umożliwia dodanie go do listy elementów oczekujących na wykonanie kopii zapasowej. Program w wersji 2.0 zawiera narzędzie do czyszczenia rejestru. Umożliwia również tworzenie raportów diagnostycznych pomagających w rozwiązywaniu problemów. Funkcja czyszczenia danych przeglądarki internetowej jest również zgodna z programem Firefox.

Program Norton 360 udostępnia wsparcie techniczne poprzez funkcję automatycznej naprawy, kontaktu za pomocą telefonu, wiadomości e-mail lub rozmowy za pośrednictwem komunikatora internetowego (dostępnej 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu). Użytkownicy produktu Norton 360 mogą także korzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej i narzędzi antyspamowych, które są dostępne do bezpłatnego pobrania w ramach pakietu dodatkowego. Kontrola rodzicielska umożliwia wybranie indywidualnych ustawień dla istniejących kont użytkowników systemu Windows oraz udostępnia możliwość wybrania predefiniowanych profili lub tworzenie niestandardowych profili, które mogą być używane raz lub wiele razy. Nowa funkcja Podgląd dziennika służy do rejestrowania prób uzyskiwania dostępu do zabronionych stron na podstawie profilu użytkownika.

Program Norton 360 w wersji 2.0 można nabyć w sklepie internetowym firmy Symantec oraz w sklepach detalicznych i internetowych. Program można zainstalować na maksymalnie trzech komputerach. Produkt obejmuje też 2 GB miejsca na kopie zapasowe online z możliwością wykupienia większej pojemności. Użytkownicy programu posiadający aktywną subskrypcję mogą bezpłatnie otrzymywać aktualizacje dotyczące nowych funkcji, odwiedzając Centrum aktualizacji oprogramowania Norton.


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: