eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Norton 2009 w wersji beta

Norton 2009 w wersji beta

2008-07-18 12:35

Firma Symantec, producent oprogramowania zabezpieczającego marki Norton, poinformowała o udostępnieniu programów Norton Internet Security 2009 i Norton AntiVirus 2009. Oba rozwiązania są dostępne w wersji beta na stronie producenta.

Przeczytaj także: Norton Internet Security 2008

Programy z serii Norton 2009 zostały wyposażone w technologię o nazwie Norton Insight, która zmniejsza konieczność skanowania plików. Dzięki danym uzyskanym od uczestników programu Norton Community technologia ta umożliwia uniknięcie skanowania plików, które zwykle znajdują się w większości komputerów i statystycznie są bezpieczne.

Oprogramowanie Norton z serii 2009 wyposażono w funkcje przeznaczone dla użytkowników zaawansowanych i graczy komputerowych:
  • Tryb działania w tle — zawiesza alerty i dokonuje aktualizacji, aby nie przeszkadzać użytkownikowi ani nie spowalniać działania komputera (gier, filmów czy prezentacji).
  • Interfejs użytkownika — zapewnia dostęp do szczegółowych ustawień konfiguracyjnych oraz możliwość śledzenia procesu wykrywania zagrożeń i stanu wydajności.
Dodatkowo produkty marki Norton z serii 2009 zawierają następujące mechanizmy zabezpieczające:
  • Norton Protection System — wraz z innymi rozwiązaniami chroni system przed zagrożeniami. Jest to wielowarstwowy system zabezpieczeń, który zawiera między innymi ochronę przeglądarki internetowej przed atakami opartymi na sieci WWW, mechanizm ochrony w czasie rzeczywistym SONAR, system zapobiegania włamaniom, a także technologie zabezpieczające przed narzędziami typu „rootkit”, wirusami oraz programami typu „spyware”.
  • Norton Identity Safe — zabezpiecza tożsamość użytkownika podczas zakupów, korzystania z usług bankowych i grania w gry internetowe (funkcje dostępne tylko w pakiecie Norton Internet Security 2009).
  • Funkcja sieci domowej — umożliwia użytkownikom przegląd stanu urządzeń w sieci domowej i zarządzanie nimi (funkcje dostępne tylko w pakiecie Norton Internet Security 2009).
  • Funkcje ochrony przed botami — uniemożliwiają programom typu „bot” przejęcie kontroli nad komputerem.
Bezpłatne publiczne wersje beta pakietu Norton Internet Security 2009 i programu Norton AntiVirus 2009 można pobrać na . Na początku zostały udostępnione wersje beta obu produktów w językach angielskim, niemieckim i japońskim.

Przeczytaj także: Norton Internet Security 2009 Norton Internet Security 2009
Microsoft SQL Server 2008

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: