eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Linux openSUSE 10.3 z KDE 4

Linux openSUSE 10.3 z KDE 4

2007-10-05 13:30

Novell udostępnił nową wersję systemu Linux openSUSE 10.3 wraz z zestawem aplikacji użytkowych, przygotowaną przez społeczność open source. Oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie.

Przeczytaj także: Download SUSE Linux 10.1 z www

OpenSUSE 10.3 umożliwia konfigurację obsługi na jednym komputerze systemów Linux i Windows (tzw. dual-boot), posiada interfejs do pracy z systemem, kompatybilność wersji pakietu biurowego OpenOffice z formatem dokumentów Microsoft Office, a także wsparcie w obsłudze multimediów.

OpenSUSE 10.3 to system operacyjny oparty na Linuksie z jądrem w wersji 2.6.22, zawierający wersje środowisk graficznych GNOME i KDE, w tym opracowywane KDE w wersji 4. Zintegrowany z systemem pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org 2.3 pozwala na współdzielenie dokumentów z użytkownikami Microsoft Office, a wersja narzędzia AppArmor ma zabezpieczać sam system i zawarte w nim aplikacje przed atakami, wirusami czy złośliwym oprogramowaniem.

OpenSUSE 10.3 obsługuje pliki muzyczne MP3 w aplikacjach Banshee i Amarok, które są podstawowymi odtwarzaczami multimediów w openSUSE. Dodatkowo zawiera narzędzia do tworzenia aplikacji, oprogramowanie do uruchamiania domowej sieci, obsługi serwera Web, a także do wirtualizacji opartej na Xen 3.1 i VirtualBox 1.5.

OpenSUSE 10.3 obsługuje mechanizm uproszczonej instalacji (1-Click Install), co umożliwia doinstalowanie nowego oprogramowania znajdującego się w repozytoriach openSUSE Build Service (build.opensuse.org).

OpenSUSE 10.3 można pobrać bezpłatnie ze strony. Pudełkowa wersja dostępna jest w sklepie internetowym Novell'a w cenie 51.68 euro. Zawiera ona płytę DVD z tym samym oprogramowaniem, które można pobrać z Internetu, z możliwością instalowania na komputerach 32- i 64-bit. Dodatkowa płyta DVD oferuje zestaw programów uzupełniających. Dołączony jest także podręcznik oraz 90-dniowa pomoc techniczna związana z instalacją pakietu.

Przeczytaj także: Linux openSUSE 11.1 Linux openSUSE 11.1

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: